Начальник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін презентував фінальну версію інноваційного проекту керівникам 6 базових відділів поліції – Слов’янська, Краматорська, Покровська, Бахмуту, Волновахи і Маріуполя.

Він розповів про унікальність системи та продемонстрував приміщення, де буде розташовано «серце» проекту – Єдиний аналітичний сервісний центр (UASC) поліції.

 

Очільник поліції Донеччини наочно продемонстрував, що використання лише тільки відеокамер не є ефективним, бо без спеціального програмного забезпечення співробітник не може контролювати роботу зображень на екранах.

 

Нова глобальна система безпеки базуватиметься на відеоспостереженні, але принциповою відмінністю від звичайних систем реагування, які існують в Україні, є потужний аналітичний блок. Він забезпечуватиме розпізнавання об’єктів, пошук відповідностей у внутрішніх базах та всесвітній мережі тощо.

pm307image005

Система здатна ідентифікувати викрадені автівки, розпізнати номери, марку, модель, колір автомобіля. Вона виявить машину, на якій встановлено номери від іншого авто.

pm19image006

Також UASC здійснюватиме детекцію нетипового руху транспорту, наприклад, руху автомобілю на червоне світло, перетин подвійної смуги, виїзд на зустрічну смугу, що дуже актуально для забезпечення безпеки на дорогах.

Система реагуватиме на яскраві спалахи – це можуть бути вибухи, поломки на електролініях, аварійні ситуації з міським електротранспортом, перешкоди на автошляхах, пориви систем водопостачання, що буде важливим для комунальної сфери.

Система повністю аналізує увесь дорожній трафік. Якщо виникає скупчення автомобілів, вона здатна інформувати міські служби про ускладнення дорожньої обстановки. У подальшому її можливо інтегрувати у систему керування світлофорами для миттєвого створення у таких випадках зелених коридорів.

Також система спрацьовуватиме на гучні звуки – постріли, удари тощо. Сигнал тривоги миттєво надійде до поліції.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру, система дозволяє оповістити населення про небезпеку, за умови встановлення біля камер додаткових гучномовців.

Читайте також:  Замминистра МВД Деева хочет, чтоб украинские водители подтверждали права раз в 5 лет

Аналітичні функції центру відповідатимуть найсучаснішим вимогам забезпечення безпеки.

Виходить на новий рівень розпізнавання обличчя. Навіть спроба змінити зовнішність (окуляри, вуса, борода) суттєво не вплине на ідентифікацію особи. Система сама шукатиме співпадіння по усіх можливих базах,соцмережах, відео- та фотобанках.

pm608image007_1

Так само поліція отримуватиме інформацію і щодо транспорту. Система працюватиме на розпізнавання автомобільного номеру, звірку його з базами викрадених автомобілів з базою офіційно зареєстрованих власників, здійснюватиме перевірку авто через відкриті джерела.

На виході поліцейські отримуватимуть повну, структуровану інформацію про особу чи транспортний засіб.

Наразі IT-фахівці працюють над тим, що програма буде розпізнавати не тільки людей чи транспорт, але й предмети.

Крім того, у роботі центру застосовується найсучасніша розробка структурованої бази даних, яка дозволяє за долі секунди здійснювати пошук інформації у великому масиві відеоінформації – понад тисячі терабайт.

Зараз кілька камер та окремі напрямки програмного забезпечення працюють у тестовому режимі.

«309 тисяч номерних знаків автомобілів зареєстровано і розпізнано на трьох камерах, які встановлені в Маріуполі. І це принципово новий аналіз. Відома система «Рубіж» – здатна лише перевірити номер автомобіля за базами розшуку. Система UASC аналізуватиме усі параметри об’єкту – номер, марку, колір, модель, іншу важливу інформацію», – зазначив один з розробників проекту, заступник начальника відділу управління інформаційних технологій обласного главку поліції Денис Пефтієв.

Найближчим часом розпочнеться встановлення серверів, тестування програмного забезпечення. IT-фахівці завершують розробку програмного забезпечення UASC.

Зібрана, структурована інформація надходитиме аналітикам центру для вжиття заходів реагування. У разі необхідності вона в онлайн-режимі передаватиметься поліцейським патрулям.

«Це те, чого дійсно немає в Україні, ми не взяли готову систему відеоспостереження, ми пішли складним шляхом та створюємо принципово новий програмний комплекс безпеки. Інтелектуальне програмне забезпечення розробляється спеціально для застосування в умовах зони АТО», – зазначив Денис Пефтієв.

Читайте також:  Украинский флаг, гимн Украины и "Слава Украине!" на красной площади в Москве

Наразі у Маріуполі вже придбано та найближчим часом буде встановлено 37 відеокамер нового покоління. Готовність центру складає вже 70%.

«Для розповсюдження на всю область цієї системи нам потрібна підтримка місцевих рад – виділення коштів на придбання і встановлення відеокамер для забезпечення безпеки. Дороговартістне програмне забезпечення вже закуплено. І завданням для кожного керівника територіального підрозділу є заручитися підтримкою громади та зробити кожне місто на Донеччині безпечним», – наголосив начальник поліції Донеччини В’ячеслав Аброськін.