НАТО підтримує реформи в сфері безпеки і оборони та оборонно-промислового комплексу України, яку розпочав Держконцерн “Укроборонпром”. Таку принципову позицію висловив помічник заступника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Ернест Герольд під час “Дня оборонної промисловості України” у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі.

У свою чергу, “Укроборонпром” у рамках “Дня оборонної промисловості України” зосередив особливу увагу західних партнерів на нові можливості, які відкриває реалізація стратегії реформування українського оборонно-промислового комплексу та розвинення взаємовигідної співпраці у оборонній сфері. При цьому, як зазначили у НАТО, Альянс буде продовжувати підтримувати Україну і надалі буде вдосконалювати кооперацію.

Прес-служба ДК “Укроборонпром” пропонує ознайомитись з офіційною позицією НАТО щодо співробітництва з Україною, яку було озвучено під час “Дня оборонної промисловості України” представником НАТО Ернестом Герольдом.

 

“Три роки тому життя було зовсім іншим тут, в Європі та в Україні. Ми всі відчували, що живемо на безпечних територіях і, здавалося, що ми можемо будувати майбутнє в надійному та безпечному середовищі. Анексія Криму Росією це перший раз з часів Другої світової війни, коли європейська країна відбирає територію силою.

І це криза для України, але й, разом з тим, це формує архітектуру європейської безпеки. Росія продовжує дестабілізувати ситуацію в Східній Україні. Україна продовжує протистояти викликам безпеки, викликані цією агресією. Саме тому ще більшої значущості набуває той факт, що в ці важкі часи ви реалізуєте комплексні реформи, в тому числі – в секторі безпеки та оборони.

Реформування збройних сил не проста вправа в цілому, але реформування сил в той час, як вони беруть участь в конфлікті є ще більш складним завданням. Проблеми, які виникають під час цього конфлікту, лише підкреслюють необхідність проведення реформ. Незважаючи на ці проблеми український уряд продовжує йти вперед.

Читайте також:  Микола Оніщук та Ольга Онищук, високопосадовці виростили доньку Юстину яка ненавидить Україну

НАТО як і раніше, твердо підтримує суверенітету і територіальної цілісності України. Ми також підтримуємо наміри України по проведенні реформи та у її бажанні захистити свій суверенітет і незалежність. У тому числі – підтримуємо реформи в сфері безпеки і оборони та оборонно-промислового комплексу країни в цілому. Як зазначено в Стратегії національної безпеки України, Воєнній доктрині України та Стратегічному оборонному бюлетені України, реформа оборонного комплексу спрямована на розвиток національного потенціалу та запровадження натівських стандартів до 2020 року.

З цією метою НАТО підтримує Україну від початку кризи, та підтримували ще задовго до неї – вже в 1991 році, коли Україна приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва. А пізніше, в 1994 році, коли країна приєдналася до програми “Партнерство заради миру” і зовсім нещодавно – під час підписанням Хартії особливого партнерства в 1997 році. Співпраця НАТО з Україною лише поглиблюється з часом.

На саміті у Варшаві було схвалено пакет допомоги для України під час комісії Україна-НАТО. Також ми підтримуємо комплексну реформу сектора безпеки і оборони, цільові фонди на командно-штабні операції, кібер-оборону, матеріально-технічне забезпечення, військово-медичну реабілітацію, а останнім часом додалися цільові фонди для знешкодження боєприпасів, та ін. Ми надаємо суттєву підтримку України задля реформування та забезпечення захисту країни. Україна прагне, щоб її збройні сили відповідали стандартам НАТО.

Але прийняття стандартів НАТО це не лише технічний момент – це фундаментальна трансформація мислення, зміни в роботі та кооперації інституцій. Цивільний контроль над збройними силами і демократичний контроль за сектору безпеки є важливими, принципами, які розділяє НАТО.

Лідери України поставили перед собою амбітну мету – курс на євроатлантичні стандарти і цінності, і вони виконують свої зобов’язання. Так само як і НАТО. Альянс буде продовжувати підтримувати Україну в рамках НАТО і на двосторонній основі.

Читайте також:  ДБР. Кого тягнуть на посаду? Некомпетентного Матіоса, що себе дискредитував або іншого прокурора «старой закалки»?

І надалі ми будемо вдосконалювати нашу кооперацію. Безпека і незалежність України є важливим для безпеки Євроатлантичного регіону. Україна вже давно є одним з найближчих партнерів НАТО. Тепер прийшов час, щоб сили оборони України і українські демократичні інституції дійсно працювали для досягнення цієї мети, у відповідності до стандартів НАТО. Тож сьогоднішній День оборонної промисловості дозволить країнам НАТО більше дізнатися про можливості оборонно-промислового комплексу України.”

Джерело