Днями на одному з летовищ в районі проведення АТО відбулося практичне тренування, де відпрацьовували можливість маскування визначених об’єктів аеродрому із застосуванням аерозольних димових завіс.

За словами керівників навчань, сили та засоби задіяних підрозділів із ввідними завданнями, в цілому, впоралися, а тренування досягло своєї мети.

Аерозольні засоби димового маскування застосовують під час проведення спеціальних операцій. Таких, як подолання військами водних перешкод, а також пересування мостами, шляхопроводами, серпантинами гірських доріг, у процесі евакуації поранених на повітряні судна чи десантування з них, в умовах перегрупування тощо.

746175498382f688f25356d0c5a9ca14e334e02e

— Перед використанням тих чи інших методів ми враховуємо низку чинників аби правильно вибрати засіб та місце, де його встановлюватимуть. Зокрема, важливими є погодні умови та рельєф місцевості, заліснення території, наявність водойм, щільність забудови тощо, — розповідає офіцер. — Особливо актуальними ці фактори є, якщо йдеться про застосування димових шашок, ручних димових гранат, димових машин і аерозольних генераторів.

Міністерство оборони України