Артилерія продовжує відігравати величезну роль у сучасних конфліктах. Що показали, наприклад, події на південному сході України, де протиборчі сторони активно задіяли в боях артилерійські системи, розроблені ще за радянських часів. Яке озброєння сьогодні має в своєму розпорядженні українська артилерія?

С7 «Піон» – розроблена за радянських часів 203-мм самохідна гармата. 2С7 «Піон» призначений для придушення тилів, знищення особливо важливих об’єктів і засобів ядерного нападу в тактичній глибині на відстані до 47 км.
Гаубиця «Мста-Б» – радянська 152-мм гаубиця призначена для знищення тактичних засобів ядерного нападу, артилерійських і мінометних батарей, танків і інших броньованих засобів, руйнування польових фортифікаційних та інших оборонних споруд, придушення живої сили і вогневих засобів, пунктів управління, засобів протиповітряної і протиракетної оборони.

Гармата-гаубиця Д-20 – радянська 152-мм буксирувана гармата-гаубиця з ручним заряджанням.

Тим часом війна на Донбасі, вважають експерти, показала, що і в України і у російських терористів на озброєнні стоять однакові артилерійські системи. Таким чином, і українські війська, і так зване «ополчення» «ДНР / ЛНР» стріляють на однакову відстань, однаковими боєприпасами. У зв’язку з цим «Укроборонпром» розробив «абсолютно нову автомобільну артилерійську установку» на базі танка «Оплот», яка дозволить українській армії отримує серйозну перевагу під час артилерійських дуелей у війні на Донбасі. Головною особливістю нової зброї стане потужна 155-мм гаубиця виробництва однієї з країн НАТО.