Полковник поліції Леонід Курята, якого обвинувачують в організації умисного вбивства поліцейських у Княжичах, отримав посаду заступника начальника Дніпровського управління поліції Києва.

Відповідну інформацію Національна поліція надала у відповідь на запит видання «Слідства.Інфо».

У відповіді зазначено, що Курята служить заступником начальника Дніпровського управління поліції — начальником відділу кримінальної поліції столиці.

Хто такий Леонід Курята?

Він керував спецоперацією 4 грудня 2016 року у Княжичах, де внаслідок перестрілки загинули п’ятеро правоохоронців. Пізніше йому оголосили підозру, зокрема в організації умисного вбивства поліцейських.

Також Куряту звільняли з поліції після службового розслідування у січні 2017 року. Він оскаржив це рішення, і в грудні 2017-го Окружний адмінсуд Києва поновив його на посаді.

Наприкінці 2018 року тодішній голова Національної поліції Сергій Князєв спрямував Куряту керувати поліцією Бахмута.

Що сталося у Княжичах?

У грудні 2016-го київська поліція організувала спецоперацію із затримання банди ймовірних грабіжників у Княжичах. Під час її проведення між різними підрозділами поліції почалася перестрілка, унаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців.

За офіційною версією, сталося трагічне непорозуміння — спецпризначенці КОРДу впритул розстріляли працівників поліції охорони, бо не впізнали їх і не зрозуміли команди керівника операції. Тоді керівники спецоперації допустили численні порушення та помилки. Зокрема, не повідомили про проведення спеціальних заходів поліцію Київщини й помилилися будинком, який мали грабувати злочинці.

На лаві підсудних опинилися п’ятеро людей: Леонід Курята (ексначальник карного розшуку), Андрій Курта (колишній інспектор із проведення спецоперацій управління КОРД), Роман Мариновський (ексзаступник начальника відділу кримінальної поліції), Ігор Іващенко (начальник УОС), Олександр Меліхов (ексначальник відділу УОС). Наразі усі обвинувачені залишаються без запобіжного заходу, а тільки з зобов’язанням з’являтися до суду та до слідчого за викликом.

Читайте також:  Задержанный корректировщик огня "ЛНР" призвал боевиков сложить оружие (видео)