Час – найцінніший ресурс. Рано чи пізно до цього приходить кожен, хто будь-яким чином знецінював свій час, зводив його важливість до нуля і розкидався дорогоцінними днями. Час – все, що маємо.

Якщо ви вважаєте, що для блогу про те, як нам, нарешті, дали повний контракт без білих плям, це занадто пафосний початок, ви, можливо, матимете рацію. Занадто багато честі. Але йдеться насамперед про мій час. А коли у вас фактично крадуть найважливіше, що є, хочеться звернути на це увагу.

Так ось, нам дали повний контракт. Історія завершено, на ній можна поставити крапку. Документ, згідно з яким голова КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань» Світлана Федорова зафіксувала свої трудові відносини на п’ять років із обласною радою. І для тих, хто щойно з’явився в ефірі, короткий екскурс:
Якщо за датами – запит Федоровій ми надіслали 20 жовтня, відповідь надійшла у строк – 26-го. У ньому директор КНП надіслала нас до обласної ради. Почалася ціла віха. Ми – запит голові обласної ради (дякую, що вже колишній) Москаленку, нам витримки із закону, де сказано, що у контракті є конфіденційна інформація. Ми – повторний запит Москаленка про те, що конфіденційною є інформація, а не документ, нам – відписка. Ми – здоровий глузд, закони та логіку, нам – звинувачення у «жовтяниці», зловживанням наркотиками та нічними пригодами на окружній. Докладніше про те, як це проходило і чому, насамперед, ви маєте право знати, на яких умовах наймаєте людину на роботу, можете прочитати тут.


приклад однієї з публікації Федорової
Коли опоненти перейшли межу, ми зрозуміли, коли нам почали писати люди, яких ми не знаємо. Люди були шоковані. «Так пише головлікар? Це точно вона?», «А що ви такого попросили, що з вами так розмовляють?», «А в чому проблема надіслати контракт?». На той період ми вже розуміли, в чому проблема, а тому нам було вдвічі кумедніше спостерігати за конвульсіями.

Паралельно з усіма перерахованими подіями ми підключили до процесу всіх, кого за законом можна було підключити. Дехто відпав ще на етапі «знайомства із ситуацією». Причини прості: “Ми не хочемо сваритися”. Але багато хто погодився і відіграв вирішальну роль у тому, що контракт сьогодні у нас на руках. Наприклад, ми написали всім народним депутатам, але відповів Ігор Негулевський. Він надіслав запити скрізь, куди можна, за підсумками яких у ГУ Нацполіції відкрили кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального кодексу України («Перешкода журналістській діяльності»). Відкрили одразу як на Федорову, так і на Москаленка. Ще ми подали до суду та написали представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Світлані Одинцовій.

Читайте також:  Світлана Федорова — як заробити на хворих на COVID-19 і не сісти у в'язницю. ЧАСТИНА 1

Я описую це все, бо хочу, щоб ви зрозуміли абсурд ситуації – те, що належить вам згідно із законом – інформація, довелося вигризати зубами, із залученням поліції, прокуратури, Верховної Ради (так, навіть їх), представника омбудсмена.

Те, що можна було надіслати нам через п’ять днів після запиту, дісталося через три місяці. І це ганьба – ганьба Світлани Федорової, ганьба Вікторії Москаленко, ганьба їхнього оточення, яке давало своїх адвокатів із ПАЕК, готувало бездарні відписки та всіляко підбурювало. Я здогадуюсь, що відіграло вирішальну роль у тому, що Федорова надіслала нам свій контракт і, гадаю, люди, які стежать за цими подіями, теж знають це прізвище. Коли ти втрачаєш далеко не найпотужнішу, але все ж таки якусь СБУшну спину, а розумні люди кажуть тобі, що порушувати закон не добре – починаєш замислюватися.

Ви, напевно, вже помітили, що я й досі не назвала суму, прописану у контракті. Це 135,4 тисяч гривень – умовна середньомісячна зарплата Світлани Федорової, як директора КНП. Та сама сума, про яку Федорова воліла мовчати, говорячи у себе на Facebook про голу ставку – 32 тисячі гривень.

Знаєте, чому я не почала писати текст зі слів ШОК СЕНСАЦІЯ 135,4 ТИСЯЧИ ГРИВЕНЬ? Тому що це не було нашою метою. Журналіст надсилає інформаційний запит не для того, щоб «напхати» або, як писала Федорова, «вимагати відкоту». Іноді запит – це просто запит. Чи велика, маленька ця сума, я не знаю, і я не нав’язуватиму вам свою думку. Скільки із цих грошей Світлана Федорова отримуватиме на руки, я теж не можу вам сказати. Тому що ми поки що не посилали запит 🙂 Це просто 135,4 тисяч гривень і вони навіщось зафіксовані в контракті, як середньомісячна зарплата, яку може отримувати Світлана Федорова. Навіщо їх зафіксували? Ви можете здогадатися.

Читайте також:  Як вибрати найкращий онлайн ігровий автомат на реальні гроші?

Питання було в іншому – невже ви, чиновники, депутати, начальники КП та інші люди, які стосуються спільної скарбнички, думаєте, що можете забити на закон? Невже ви, Світлана Федорівна, думали, що можете й надалі поливати брудом журналістів та «морозитись» від Конституції країни, чий орган управління ви уявляєте? Я хочу, щоб кожен, хто отримує гроші із загальної скарбнички, розумів – які б дії ви не робили, як би ви не спиралися, як би не схиляли слово “журналіст”, ми все одно отримаємо відповідь на запит. П’ять днів або три місяці, півроку чи рік – ми отримаємо відповідь на запит. Тому що закон для всіх єдиний. І чи не можна з одного боку ігнорувати закон про доступ до інформації, а з іншого – вимагати собі піврічну компенсацію, спираючись на закон про місцеве самоврядування, так, Вікторія Москаленко?

До речі, якщо Світлана Федорова зрештою зупинилася і дала нам контракт, Вікторія Москаленко остаточно втратила зв’язок з реальністю. Наприклад, під час другої сесії

Вікторія Москаленкооблради вона заявила, що поліція відкрила на неї справу, бо контракт нам, журналістам, «не сподобався». Тобто справа була зовсім не в тому, що юрист зарахувала зарплату директора КНП до конфіденційної інформації. Просто не сподобався нам контракт та все. «Тому я боротимуся. Боротися і доводити свою правоту», – сказала Вікторія та переможно подивилася у бік ЗМІ. Насправді ми б і не чекали від неї розуміння всієї абсурдності своїх же дій. Адже алкоголік ніколи не зізнається, що він алкоголік. Те саме і з тими, хто отримав до рук владу, але морально виявився надто слабким, щоб залишатися тверезомислячим.
А вас, Світлано Федорівно, я хотіла б попросити не гаяти часу. Як уже було сказано спочатку, на мій скромний погляд, це найважливіший ресурс, який ми маємо. Ви могли не гальмувати відповідь, не опускатися до образ, не вбивати свій авторитет в очах адекватних людей, а дати нам ці 18 сторінок контракту протягом п’яти днів і сьогодні ніхто б уже не згадував про 135,4 тисяч умовної середньомісячної зарплати. Вчинити чесно та спокійно. Але на помилках навчаються і, сподіваюся, свою ви усвідомили. Ми вже побачили, який ви директор КНП, а, судячи з різноманітності фені у лексиконі, побачили, яка ви людина. Найближчим часом покаже, який ви депутат і тут у вас поки що майже порожній лист. У вас є п’ять років, 557 голосів від виборців та будь-який кредит довіри. Тому, не витрачайте часу, відповідайте на запити (ми скоро їх надішлемо), робіть справи, а, заодно, дайте відповідь собі на питання – воно того варто?

Читайте також:  «Справедливости» гибридной войны: на похороны «добровольцев»-покойничков Путин бюджета не дает, все – за свой счет. ДОКУМЕНТ

news.pn