Вибрати пилосос для вашого дому не так просто, як здається на перший погляд. Хоча його використання очевидне і в цьому відношенні важко говорити про винайдення чогось нового, це не означає, що будь-які пилососи, доступні на ринку, може впоратися з повсякденною роботою. Багато що залежить від конкретних технічних параметрів.

Тому, якщо ви просто хочете купити пилосос і не вдарити надто по своєму бюджету, подумайте двічі. Таким чином легко купити те, що не відповідає вашим очікуванням. Набагато кращим рішенням здається більш детальний аналіз ринкової пропозиції, а також порівняння конкретних пристроїв. Як за способом роботи, так і за важливими технічними параметрами та підтримуваними функціями.

Подумайте, який тип пилососа виправдає ваші очікування?

З чого почати? Найкраще перевірити, які моделі пилососів є на ринку. Як виявилося, щонайменше кілька типів цих пристроїв потребують заміни. Їх опис дозволить вам визначити власні потреби, а також трохи звузити остаточний список, з якого ви оберете оптимальне обладнання. Отже, які пристрої виробники постачають на ринок?

 • Мішковий пилосос  спочатку стандартна модель, яка користується популярністю вже багато років. Серед їхніх найбільших переваг слід відзначити доступ до величезної кількості самого різного обладнання. Мова йде як про компактні, дешеві пилососи, так і про набагато складніші прилади, вартістю до кількох тисяч злотих. Недоліки? Найбільша з них – необхідність заміни мішків.
 • Пилосос без мішка  тому, якщо ви не хочете турбуватися про обов’язок регулярно купувати пакети, ви можете вибрати модель, оснащену спеціальним баком. Після наповнення просто спустошіть його та поверніться до очищення. Все це робить пилососи без мішка дуже зручними. Тим більше, що за технікою і функціональністю вони мало чим відрізняються від інших видів.
 • Вертикальні пилососи  відрізняються специфічною конструкцією, завдяки якій він здатний дістатися навіть до важкодоступних місць. Що важливо, на ринку ви знайдете не тільки моделі з кабелем. Виробники також готують акумуляторні вертикальні пилососи, які можна брати з собою всюди.
 • Водяний абомиючий пилосос  рекомендується, коли важливо не тільки прибрати бруд, але і вологе прибирання різних матеріалів. Килими, оббивка і навіть жалюзі.
 • Ручний пилосос  компактний, легкий і простий у використанні. Його часто використовують як додаткове обладнання для очищення важкодоступних місць. Ніщо не заважає використовувати його для очищення салону автомобіля. Тоді найкраще вибрати акумуляторний пилосос.
 • Робот-прибиральник  найбільш технологічний, а також гарантує найбільшу зручність використання. чому Тому що він робить все автоматично. Спочатку він встановлює карту кімнат, а потім починає прибирати. Ваша участь обмежена його конфігурацією, що також дуже зручно. Наприклад, ви можете визначити графік прибирання і використовувати безліч корисних функцій і додаткових режимів.

Згадані вище пилососи використовуються для тих же цілей, але їх робота може істотно відрізнятися. Те саме стосується функціональності. Маленький мішковий пилосос працюватиме на досить невеликих площах, а робот-прибиральник може прибрати за вас весь будинок.

Читайте також:  Услуги юриста при бизнесе в сфере ИТ

Звичайно, просто вказати тип обладнання недостатньо. У кожній категорії є моделі, які сильно відрізняються за конкретними технічними параметрами. Тож на що варто звернути увагу?

 • Потужність пилососа. Тут правило просте – чим більше, тим краще. Особливо, коли ви дбаєте про обладнання, здатне впоратися не лише з пилом, а й з шерстю тварин чи дрібним піском. Що важливо, виробники по-різному підходять до цього параметра. Варто звернути увагу не тільки на показники двигуна, але і на потужність всмоктування пилососа. Якщо ви не довіряєте інформації, наданій у описі продукту та специфікаціях, зверніть увагу на відгуки інших клієнтів або огляди обладнання.
 • Рівень шуму. У цьому плані роботи-прибиральники виходять найкращими, у багатьох випадках вони практично безшумні. Звичайно, завжди варто перевіряти, який саме шум створює кожна модель. Безшумний пилосос повинен мати цей параметр на рівні 60 дБ.
 • Довжина кабелю. Якщо ви вирішили придбати стандартний мережевий пилосос для дому, то не можна забувати про його кабель. Адже саме від нього залежить, який простір ви зможете прибрати. Занадто короткий кабель значно завадить порядку. Особливо у великому будинку чи квартирі. Виникне необхідність постійно перемикати вилку з однієї розетки в іншу. На щастя, на ринку можна знайти моделі з робочим діапазоном понад 10 метрів.
 • Параметри акумуляторних пилососів. А на що варто звернути увагу, коли хочеться відмовитися від шнура? Перш за все, ємність батареї, від якої залежить, скільки часу обладнання зможе працювати на одному заряді. Також не завадить точно переконатися, скільки часу потрібно для відновлення його енергії. Увімкнувши його в розетку або використовуючи док-станцію.
 • Підтримувані функції. Якщо ви ще не знаєте, який пилосос купити для дому, але вже наклали око на конкретну категорію пристроїв, зосередьтеся на тому, що здатна кожна модель. Як виявилося, є багато варіантів, які вони підтримують. У класичних моделях використовуються передові системи фільтрації, а також регулювання потужності всмоктування. Це також може включати роздільник дрібних частин та індикатор повного мішка.

Звичайно, набагато більш досконалими є автоматичні моделі, які створюють карти приміщень, графіки роботи і використовують різноманітні датчики.

Якщо ви хочете купити хороший пилосос, але не впевнені, чи відповідає інформація, надана виробником, також проаналізуйте огляди обладнання та думки інших покупців магазину. Вони містять багато корисної інформації, яка повинна допомогти прийняти остаточне, правильне рішення.

Вертикальний чи класичний пилосос?

Варто ще раз звернути увагу на види пилососів. У мережі часто виникають питання, чи краще купити класичну техніку або спробувати вибрати вертикальну модель.

На перший погляд вони дуже схожі по роботі, але найбільше відрізняються по конструкції. Стандартний пилосос складається з центрального блоку, оснащеного коліщатками, а також прикріпленої до нього труби і щітки. Така форма дозволяє зручно керувати ним по будинку або квартирі.

Читайте також:  Вступило в силу соглашение между ФСБ РФ и центром "Миротворец". ФОТОФАКТ

Вертикальний пилосос, в свою чергу, являє собою просто масивну щітку з вбудованим двигуном і контейнером для пилу. Завдяки цьому він здатний дістатися до важкодоступних місць. Так ви легко зможете пропилососити місце під столом, ліжком та іншими меблями. Він також дуже простий у використанні. Найважливіше те, що на ринку ви знайдете багато версій, які виділяються завдяки бездротовій роботі.

Тому вони не підключаються до розетки. У них є акумулятор, а значить ніщо не заважає брати їх з собою куди завгодно. Тож якщо ви хочете так вільно працювати, вертикальний пилосос буде відмінним вибором. Однак потрібно бути готовим до трохи більших витрат. Ну, якщо не зробити ставку на малопотужну модель.

Яку потужність пилососа вибрати?

До речі, добре б раз і назавжди розібратися з темою підбору оптимальної потужності обладнання. Ви повинні пам’ятати, що тип поверхні, яку ви хочете очистити, а також специфіка самого бруду завжди повинні мати найбільший вплив на остаточне рішення. Деякі приклади нижче.

 • Вакуумні панелі, паркет, лінолеум і плитка – не потрібні подовжені моделі. Потужності в районі 600-700 Вт повинно бути більш ніж достатньо. Особливо, якщо ви збираєтеся регулярно прибирати.
 • Пилососити килими та килими – вони часто створюють проблеми. Особливо з великою щетиною. Тож якщо ви хочете швидко та безпроблемно видалити бруд, орієнтуйтеся на класичний пилосос із потужністю до 1000 Вт.
 • Пилососити шерсть тварин – її швидке видалення є найбільшою проблемою, з якою не можуть впоратися багато пристроїв, доступних на ринку. Пристрої з потужністю більше 1000 Вт здаються необхідними. А також оснащені спеціальними турбощітками для полегшення очищення.

Які поради повинен мати пилосос?

На функціональність і корисність обладнання впливають окремі елементи обладнання, тому до них теж варто придивитися. Особливо, якщо мова йде про кисті. На додаток до стандартних, оснащених щетиною, адаптованою до килимів і твердих поверхонь, виробники часто також готують додаткові продукти. Завдяки їм набагато легше видалити особливо стійкі забруднення.

Тут мова йде про згадану вище турбощітку, яка оснащена валиком із щетиною, що приводиться в рух потоком повітря. Особливо рекомендується для килимів, тому що воно може затягнути дрібні крихти у волоссі. Електрична щітка так само ефективна , але вона має власний двигун, а це означає, що вам доведеться мати справу з іншим кабелем.

Крім того, є невеликі щілинні насадки для полегшення прибирання у важкодоступних місцях і елементи, пристосовані для очищення чутливих до пошкоджень поверхонь (наприклад, паркет). Вони оснащені дуже м’якою щетиною, яка не дряпає матеріал.

Для яких приміщень вибрати роботизований пилосос?

Для багатьох людей пилосос – справжня мука і заняття, від якого вони з радістю відмовилися б. Таку можливість надає робот-прибиральник. Це особливий тип пилососа, оскільки він виконує всю роботу автоматично, без втручання користувача . Досить налаштувати його, що дозволить вказати, серед іншого, зону дії, а також розклад.

Читайте також:  Тренінги з продажу для менеджерів у Києві

Важливо, що роботи мають ряд датчиків, які забезпечують високу точність очищення, а також захист від можливих перешкод і несправностей.

Чи вигідно купити робот-пилосос для маленької квартири? Або це пристрій, який найкраще працює у великих приміщеннях? Для цього немає правила. Робот працюватиме всюди. Щоразу, коли ви хочете, щоб прибирання стало набагато легшим.

Однак ви повинні пам’ятати, що роботи-прибиральники не дуже люблять тварин, які можуть на них сильно нападати. А якщо на підлозі буде щось липке або рідке, пилосос може рознести це по всьому будинку або квартирі. Також не впорається з високими порогами і сходами. Усе це змушує перед покупкою ретельно обміркувати, чи дозволить приміщення, призначене для прибирання, використати його потенціал.

Рекомендовані виробники класичних пилососів

Ми представили найважливіші типи пристроїв, а також обговорили основні параметри, функції та реалізовані системи. Якщо ви ще не знаєте, як вибрати пилосос для будинку або квартири, то вас напевно зацікавить список виробників, які визнані на ринку. Пристрої, які вони готують, виявляться безпечним вибором. Головним чином тому, що вони забезпечують принаймні гідну якість збірки. Нижче наведено деякі компанії, на які варто звернути увагу.

 • Bosch
 • Електролюкс
 • Philips
 • Samsung
 • Зелмер
 • Rowenta
 • Гувер
 • Дайсон
 • iRobot
 • Xiaomi

Пилососи лише на перший погляд є приладами, які легко вибрати. На практиці необхідно звернути увагу на ряд моментів, які дозволять прийняти правильне рішення. Обов’язково не забудьте вказати оптимальний тип обладнання, а також цікавлять вас технічні параметри і функції. Усе це робить гарною ідеєю дотримуватись порад і пропозицій, наведених вище. Завдяки їм весь процес стане легшим.