Оздоблення фасаду одноквартирного будинку завжди передбачає прийняття рішення про вибір найкращого для нас матеріалу. До цього виду матеріалу відноситься фасадна плитка. Добре дізнатися, які види плитки доступні на вибір, і які особливості відрізняють декоративну зовнішню плитку.

Фасадна плитка – види

Перш ніж остаточно вибрати конкретну колекцію зовнішньої плитки, добре заздалегідь дізнатися, з якими видами фасадної плитки ми взагалі маємо справу. Завдяки цьому нам буде легше вибрати не тільки певний колір або малюнок, а й спосіб виготовлення окремої плитки. Великий вибибір фасадної плитки на сайті на сайті klinker-stone.com.ua

До найпопулярніших видів фасадної плитки відносяться:

 • Фасадна керамічна плитка – керамічна плитка виробляється шляхом випалу суміші глини, кремнезему та правильно підібраних пігментів при високій температурі до 1300 градусів Цельсія. Їх перевагою є виключно широкий вибір кольорів і малюнків, а також можливість придбання плитки з гладкою поверхнею або з цікавою фактурою.
 • Клінкерна зовнішня плитка – основними інгредієнтами клінкеру є пісок, глина, а також відповідні фарбувальні пігменти. Завдяки високотемпературному випалу клінкерна плитка набуває дуже високу стійкість до механічних пошкоджень і погодних умов, а також відрізняється високою вогнестійкістю. Фасадна клінкерна плитка чудово підходить як для традиційних, так і для сучасних фасадів.
 • Зовнішня плитка, схожа на камінь – найчастіше це клінкерна або керамічна зовнішня плитка, що імітує натуральний камінь. Дійсно, на перший погляд, ці плитки нагадують справжню кам’яну облицювання. Однак їх монтаж набагато простіше за рахунок великих розмірів плитки, а також прямих країв.
 • Бетонна облицювальна плитка – виготовляється з цементу або бетону. Їх форма нагадує фасадну плитку, тому обробка фасаду не представляє особливих проблем. Також можна вибрати фасадну плитку, яка нагадує архітектурний бетон. Таке рішення ідеально підходить особливо для сучасного будівництва кубічної форми.
 • Плитка з натурального каменю – одне з найдорожчих, але в той же час надзвичайно елегантних рішень. Зовнішня стіна зазвичай покрита шифером, пісковиком або вапняком. Варто враховувати властивості окремих плиток з натурального каменю, адже кожна з них відрізняється різним ступенем водопоглинання, а також рівнем твердості.
Читайте також:  Двом посадовцям «Львівгазу» повідомили про підозру -

Зовнішня плитка для стін – переваги і недоліки

Як відомо, у нас є різноманітні фасадні облицювання, включаючи не тільки фасадну плитку, а й композитні плити або натуральне дерево. Однак, схиляючись до фасадної плитки, добре з’ясувати, які переваги має таке облицювання. Найважливішими позитивами є:

 • Простий монтаж – фасадну плитку приклеюють спеціальним монтажним клеєм, не забувши дотримуватись відповідного відстань для використання швів. Клей повинен бути призначений для зовнішніх робіт і повинен демонструвати достатню стійкість до погодних умов, особливо до дощу та снігу.
 • Широкий вибір кольорів і фактур – плитка для облицювання стін буває різноманітної колірної гами, а завдяки різноманітній текстурі вона часто імітує натуральну сировину тощо.
 • Низьке водопоглинання – фасадна плитка є облицювальним матеріалом, який не вбирає воду. Завдяки цьому нам не доведеться турбуватися про зростання цвілі або грибків, а також про проникнення вологи на зовнішні стіни.
 • Висока механічна стійкість – плитка стійка до механічних пошкоджень, завдяки чому на їх поверхні не утворюється подряпин і тріщин. Це дозволяє фасадній плитці виконувати свої функції без змін протягом багатьох років.
 • Висока стійкість до погодних умов – зовнішня плиткова облицювання стійка не тільки до сонячного випромінювання, опадів, але і до зміни температури. Облицювальна плитка морозостійка і добре витримує дуже високі температури.
 • Легко очищається – немає проблем із підтриманням фасаду в чистоті, оскільки плитка не містить бруду. Додатковою перевагою є відсутність необхідності регулярного обслуговування, як це має місце, наприклад, у випадку з дерев’яною облицюванням.

Зовнішня плитка – рекомендовані моделі

Рекомендовані виробники

Якщо ми дбаємо про фасадну плитку, то добре вибирати тільки оздоблювальні матеріали від відомих виробників. Це принаймні дасть нам гарантію найвищої якості, хоча іноді кінцева ціна може бути трохи вищою. Перш ніж купувати фасадну плитку, варто ознайомитися з думкою конкретних компаній, що займаються зовнішнім облицюванням стін.

Читайте також:  Одразу двох бійців втратила на війні Хмельниччина

Серед відомих і шанованих виробників фасадної плитки наступні бренди:

 • Abitare la Ceramica – це італійська компанія, яка в основному виробляє керамічну плитку. Його провідним продуктом є сучасна плитка, що імітує архітектурний бетон.
 • 41zero42 – ще один італійський бренд, який виробляє сучасну фасадну плитку, яка виділяється на тлі інших не тільки кольором, але і формою.
 • Stegu – це бренд, який працює по всій Європі. У його пропозиції входить не тільки фасадна плитка, в тому числі цегляна плитка, а й натуральний камінь та різноманітні садові елементи для оздоблення.
 • Decor Planeta – це бренд, який виробляє фасадну плитку спеціально для потреб магазинів Castorama DIY. Його пропозиція в основному включає плитку, схожу на камінь, не тільки традиційну облицювання, а й кутову плитку. В результаті фактично фасад виглядає так, ніби він облицьований натуральним каменем.

Декоративна плитка – зразки моделей

Не маючи можливості визначитися з конкретним типом фасадної плитки, добре ознайомитися з характеристиками деяких моделей. Завдяки цьому нам буде набагато легше оцінити, який тип облицювальної плитки відповідатиме нашим очікуванням, а також які розміри виділяються для окремих ліній.

Фасадна плитка, тобто для монтажу на фасад будинку, виробники, моделі, види та ціна

До популярних моделей фасадної плитки можна віднести:

 • Фасадна плитка Pris Concret 90х180, широкоформатна плитка – це зовнішня плитка, яка відрізняється дуже великими розмірами. Його матова поверхня і сірий колір імітують сирий бетон.
 • Декоративна цегла Parana з червоним стиком – фасадна плитка, яка виглядає як натуральна цегла, ідеально підходить для традиційного будівництва, а також для доповнення сучасних зовнішніх штукатурок. Його перевага в тому, що цегла забарвлюється в масі, тому навіть в результаті сильних механічних пошкоджень він не буде помітний.
 • Pegasus Line 20 мм 60,4 х 60,4 см – це фасадна плитка з лінійки італійського виробника Abitare la Ceramica. Сірий колір, а також специфічна фактура горизонтальних борозенок додадуть облицювання оригінальний характер.
Читайте також:  AXL – дошка безкоштовних оголошень для тих, хто обирає надійність та швидкість

Фасадна плитка – що варто знати?

Зовнішня плитка – поради щодо покупки

Зовнішня обшивка повинна бути належним чином захищена від несприятливих погодних умов. Тому, вибираючи плитку для зовнішніх стін, ми завжди повинні вибирати плитку, присвячену виключно зовнішньому вигляду. Безумовно, серед параметрів, які слід враховувати, є розміри плитки, які дозволяють точно розрахувати витрату матеріалу на стіни.

Ще одне питання, яке потрібно перевірити, – це тип покриття, а також текстура. Все частіше виробники виходять за рамки канонів плитки з гладкою поверхнею. Також у продажу пропонується матова плитка і навіть плитка з шорсткою поверхнею. Все більшої популярності набуває плитка з декоративною фактурою, що імітує цеглу, натуральний камінь або навіть дерево.