ОщадбанкСума вимог включає як вартість втрати активів, вартість втрати бізнесу, так і відсотки, що будуть нараховані до прийняття рішення

Наступним процесуальним кроком буде слухання справи по суті в судовому засіданні. Остаточне слухання трибуналу заплановано на березень 2017 року.

Ощадбанк подав позовну заяву проти РФ і хоче отримати компенсацію втрат в розмірі 1 млрд доларів в результаті анексії Криму, повідомляє прес-служба державного банку. “Сьогодні, 26 серпня Ощадбанк подав позовну заяву з усієї доказовою базою.

Сума вимог включає як вартість втрати активів, вартість втрати бізнесу, так і відсотки, що будуть нараховані до прийняття трибуналом остаточного рішення і до фактичного отримання компенсації за комерційним курсом, визначеним Трибуналом, і становить понад 1 млрд доларів США”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, трибунал вирішив не призначати бифуркацию арбітражного розгляду, тобто прийняв нетипове рішення в міжнародних інвестиційних справах не “роздвоювати” процес і не виділяти питання юрисдикції в окреме провадження. Таким чином, всі питання, що стосуються юрисдикції, суті позовних вимог і оцінки збитку будуть заслухані в одному засіданні.

Це дозволить значно прискорити розгляд справи. В банку підкреслили, що якщо після подачі позовної заяви РФ буде продовжувати відмовлятися від участі в арбітражному розгляді, Трибунал прийняв рішення, що позовна заява буде розглядатися по прискореному часовим графіком до остаточного слухання, яке в даний час заплановано на кінець березня 2017.

“Ми з усією відповідальністю підійшли до підготовки до засідання і вдячні, що Трибунал визнав в повному обсязі аргументи Ощадбанку проти “роздвоєння” арбітражного розгляду і прийняв рішення заслухати позовні вимоги Ощадбанку в одному провадженні, а також прийняв рішення на користь прискорення остаточного слухання, в разі, якщо Росія буде наполягати на своєму рішенні про відмову постати перед міжнародним Трибуналом.

В даний час Ощадбанк ретельно готується до захисту перед Трибуналом своїх позовних вимог до Російської Федерації. Наступним процесуальним кроком буде слухання справи по суті в судовому засіданні”, – сказав голова правління “Ощадбанку” Андрій Пишний. Раніше повідомлялося, що Україна буде судитися з РФ через порушення морського права.

Читайте також:  ВСУ прорвали российскую оборону в районе Берховки под Бахмутом

Найближчим часом Україна відкриє для подальшого розгляду “наш кейс, судовий кейс щодо порушення Росією зобов’язань у рамках Конвенції з морського права”, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За матеріалами:DT.UA