Зовнішнє незалежне оцінювання 2023 року почнеться 22 червня й закінчиться 14 липня 2023 року. ЗНО – це надважливий іспит в житті учнів старших класів, саме тому для багатьох випускників актуальним стає питання про те, як підготуватися до ЗНО 2023 найефективніше.

Перелік предметів для підготовки

В попередні роки відповідно до встановленого регламенту обов’язковими були три основних предмети та один на вибір. До основних відносяться: українська мова і література, математика (геометрія і алгебра), історія України (іноземна мова – за вибором). Всі інші предмети — на вибір учня. Що саме обере учень, залежить від його особистих вподобань та знань.

У зв’язку з воєнним станом в Україні у 2022 році замість ЗНО було вирішення проводити мультипредметне незалежне тестування (НМТ), куди ввійшли питання лише трьох предметів: українська мова, математика та історія України.

Наступного року 2023 заплановано повноцінне тестування вже не з трьох предметів, як це було в умовах війни, а з 12. Обов’язковими є два предмети. Учасники матимуть змогу пройти тестування державним коштом щонайбільше з п’яти.

Дуже важливо обрати саме ту навчальну дисципліну, яка є зрозумілішою для учня.

Методи підготовки до тестування

Сьогодні існує декілька варіантів підготовки до ЗНО. Наприклад:

  • особистий репетитор. Це може бути репетитор із загальних предметів або по конкретній навчальній дисципліні;
  • навчальні курси в режимі офлайн чи онлайн, індивідуальні чи групові;
  • самостійна підготовка.

Який метод кращий, обирає сам випускник та його батьки. Кожен варіант має свої переваги. Наприклад, колективні заняття у групі створюють свого роду конкуренцію. Таким чином, відбувається стимуляція учня до знань. Індивідуальні заняття краще підходять тим, кому складно займатися в групі, або є відповідні фізіологічні обмеження. Самостійні заняття є ефективними в тому випадку, якщо учень на всі 100% впевнений у своїх знаннях. Перевірити свій рівень знань доволі легко: варто пройти тести попередніх років.

Читайте також:  «Facebook-перемога» Пальчевського: псевдосоціологія, боти, сусіди-рекламодавці Znaj.ua - Politeka та "Обозреватель"

В сучасних умовах найбільш актуальною є ЗНО підготовка в режимі онлайн, коли співпраця з викладачем відбувається дистанційно. В такому випадку відсутня прив’язка до місця занять.

Найкращий час для підготовки

Записатися на курси підготовки до ЗНО краще на початку навчального року. Саме такий підхід дозволить отримати якісні знання і покращити свої оцінки в школі. Не варто відкладати підготовку до останнього.

Таким чином, більший термін підготовки в декілька місяців дає можливість вірно розподілити робочі години та запобігти навантаженню. Велике навантаження в короткий термін може дати зворотний результат.

Як успішно здати ЗНО

Успішне зовнішнє незалежне тестування – це гарантія вступу до найкращих вищих навчальних закладів. Результати тестування залежать від багатьох факторів. В першу чергу в учня повинна бути мотивація: прагнення досягнути поставленої цілі. Далі варто розробити свій індивідуальний план навчання. Для цього варто чітко продумати свій робочий день. Розмірене, регулярне навчання – ось саме це є якісною підготовкою до ЗНО.

Додаткові фактори: гарні курси чи викладач, вірний вибір навчального предмета. Все це в комплексі дає гарний кінцевий результат.

Багато учнів допускає помилку, розраховуючи під час тестування на особисту вдачу. Гарантія високих балів – це гарні знання та зосередженість.