Охорона масових заходів та конференцій — необхідно, щоб захистити життя та здоров’я людей. Не можна забувати, що культурно-розважальні та громадські свята таїть у собі чимало небезпек. Замовити охорону для конференції та масових заходів ви можете замовити в компанії TopGuard.

Загрози

Проведення масових зустрічей та гулянь завжди супроводжує скупчення великої кількості людей. Коли збирався натовп, люди перетворюються на єдиний організм, вирватися з якого часом неможливо. Такі умови можуть стати смертельно небезпечними для людини, тому що при виникненні критичної ситуації вона не зможе залишити місце. Якщо почалася паніка, то люди спробують розбігтися на всі боки, внаслідок чого можна впасти і виявитися задавленим натовпом.

Хаос може вибухнути з простої причини:

 • займання через необережне поводження з вогнем;
 • падіння потужної святкової конструкції на людей;
 • перепалка між фанатами, що перетворилася на бійку.

Місця масового скупчення людей приваблюють терористів. В історії відомо чимало випадків, коли культурні заходи перетворювалися на трагедію.

Послуги охорони

Організатори проведення міських свят, спортивних змагань, театралізованих вистав та інших подій, що передбачають скупчення людей, повинні подбати про безпеку. З цією метою адміністрація має посилити заходи за рахунок залучення співробітників поліції, Росгвардії, приватних підприємств.

Послуги охорони масових заходів полягають у наступному:

 • контроль об’єкта, території;
 • забезпечення громадського порядку;
 • обмеження доступу сторонніх осіб до важливих зон;
 • захист життя та здоров’я громадян;
 • перевірка території після завершення заходу.

Правильна робота охоронців дозволить мінімізувати ризики загроз, а також вчасно ліквідувати наслідки критичних ситуацій.

Обов’язки співробітників

Охоронці, яких залучають для організації безпеки на масових заходах, повинні бути працівниками ліцензованої компанії. Крім того, зобов’язані пройти відповідну підготовку та мати допуск на надання послуг на подібних святах.

Співробітники охорони супроводжують масові заходи, а також забезпечують:

 • організацію пропускного режиму (перевірку запрошень) у разі потреби;
 • припинення правопорушень на об’єкті, території;
 • попередження псування майна, крадіжки;
 • захист від провокаційних дій;
 • дотримання приватності (відключення засобів несанкціонованого одержання інформації).

Охорона свят

Охорона свят

При охороні масових заходів фахівці мають своєчасно локалізувати конфлікти, виявляти осередки небезпеки та гасити їх, не привертаючи уваги з боку гостей.

Читайте також:  Что такое сетевые солнечные электростанции и чем они выгодны

Спорядження та обмундирування

Уніформу охоронців визначають способом роботи:

 • відкритим;
 • прихованим.

При першому варіанті співробітники повинні виконувати свої функції в охоронному екіпіруванні. Також представника організації оснащують бейджем, рацією, нашивкою із логотипом ЧОП, іншими технічними засобами, у т.ч. зброєю. На вигляд навколишні повинні розуміти, що це представники охорони.

При прихованому способі працівники одягнені так, щоб не привертати увагу. Використовують цивільний одяг, що відповідає дрес-коду заходу. Це дозволяє злитися з натовпом з метою запобігання можливим терактам, упійманню злочинця.

Специфіка роботи

Фахівці, які беруть участь в охороні масових заходів, повинні володіти інформацією про майбутню подію — знати план проведення, зв’язок з організаторами тощо. Також слід тримати контакт зі співробітниками поліції, щоб при виникненні безладу та паніки викликати підкріплення.

При організації деяких заходів охоронці повинні стежити за кількістю відвідувачів та не допускати перевищення за заздалегідь обумовленими нормами. Якщо досягнуто максимальної кількості учасників — уболівальників на стадіоні, гостей на концерті, то співробітники ЧОПу спільно з поліцією обмежують доступ інших осіб до об’єкта.

Етапи організації захисту

Адміністрація заходу відповідає за безпеку кожного гостя, а тому створення умов розпочинається ще до початку події. Перший етап – планування. Організатор вирішує, яка кількість охоронців буде потрібна, якими технічними засобами повинні бути оснащені. Крім того, потрібно вирішити, чи потрібна установка додаткових пристроїв: відеокамер, засобів прослуховування, металодетекторів.

Другий етап – виявлення потенційних загроз. Співробітники охорони проводять перевірку приміщень та територій на наявність небезпечних місць. За потреби вивчають обслуговуючий персонал, оглядають автомобілі, а також виключають присутність сторонніх осіб та предметів на об’єкті.

Наступний етап – контроль відвідувачів. Деякі заходи передбачають обов’язкову перевірку гостей, щоб запобігти допуску у разі наявності зброї, небезпечних предметів.

Охорона заходів металодетектор

Четвертий етап – захист на самому святі. Тут в послуги охорони Київ входить патрулювання територію, стежиення за ситуацією. У разі екстрених ситуацій фахівці вживають відповідних заходів: відводять людей на безпечне місце, зупиняють конфлікти, викликають спецслужби.

Читайте також:  Кулибаев, Назарбаева, Егеубаева: как псевдо-оппозиция толкает Казахстан в путинские объятья.

Останній етап – перевірка об’єкта після закінчення заходу. Необхідно переконатися, що територія є безпечною, і там відсутні сторонні особи, предмети.

Основні елементи комплексу

Ефективна охорона — не лише спеціально навчена людина. Це також оснащення об’єкта технічними засобами, які дають змогу запобігти загрозі на заходах.

Комплекс заходів

Система безпеки включає:

 • фізичну охорону майна;
 • особистий захист громадян;
 • інформаційне забезпечення;
 • дотримання комерційної таємниці.

Усі охоронні заходи повинні працювати в сукупності, щоб рівень захищеності був ефективним.

Технічний бік

Для створення умов безпеки об’єкти, на яких проводяться масові заходи, оснащують спецобладнанням. До них входять: турнікети, відеокамери, металодетектори та ін.

Фізичне обладнання

Кваліфіковані спеціалісти виконують контроль правопорядку на території, здійснюють безпеку життя та здоров’я людей. Для захисту їх екіпірують зброєю, рацією, жилетом тощо.

Максимальний рівень безпеки

100% захист гарантувати неможливо, але реально створити умови, які мінімізують ризик виникнення багатьох загроз. Для цього важливо подбати про потрібну кількість співробітників, оснащення об’єкта технічними засобами.

Ціни на послуги

Щоб визначити охорона заходів ціна, враховують багато нюансів. Наприклад, середній показник по Києву – 2100 гривень на годину., може зростати з різних причин.

Все залежить від масштабів проведення заходу – великий концерт, участь у якому беруть світові зірки чи майстер-клас у міській бібліотеці. У першому випадку знадобиться велика кількість охоронців, у т.ч. озброєних, а також встановлення спеціальних споруд, у другому – достатньо запросити 2-3 спеціалісти.

Компанії, що надають послуги з охорони заходів, визначають остаточну ціну після безкоштовного аудиту та постановки завдань.

Де замовити

Існує безліч підприємств, але слід обирати організацію, що має відповідну ліцензію і надає послуги якісно. До таких компаній входить «Російська охорона» (rusohrana.su):

 • має великий досвід надання послуг з роботи на культурно-розважальних заходів;
 • приймає на вакансію лише професійних охоронців;
 • виконує послуги із гарантією якості.
Читайте також:  Український арсенал: штурмова гвинтівка «Малюк»

Плануючи проведення масового заходу, не забувайте про безпеку учасників та гостей.