Новий мінометний комплекс може розгорнутися за півхвилини і вимагає втручання тільки на етапі завантаження міни в тубус. Перший зразок інноваційного міномета представили в рамках міжнародної виставки “Зброя та безпека”.

Керівник проекту Вахтанг Гахеладзе стверджує — при розробці брали під увагу всі найдрібніші деталі.

Допоміг цьому бойовий досвід самого Вахтанга — ще недавно він сам служив артилеристів у 81-й окремій аеромобільній бригаді.

Втілюють ідею у життя Українське Агентство з перспективних науково-технічних розробок і Укроборонсервіс.

Однак у бойових умовах комплекс зможуть випробувати в кращому разі через рік — попереду ще чимало бюрократії, випробування дослідного зразка та боротьба за можливість опинитися в планах державної закупівлі.

Діє мінометний комплекс на базі власного програмного забезпечення, куди надходить оперативна інформація від навідників. 343466 c8be53bc57af0ca03066d9b517de6868f0943166

Характеристики:

Калібр міномета – 120 мм, він може вражати до 8 одиничних цілей одночасно.

Автомобіль по шосе може розвивати швидкість у 100 км/год, по грунту – 60 км/год.

Запас ходу – 500 км.

Боєкомплект становить 40 мін.

За підтримки безпілотників дальність розвідки комплексу – до 20 км.

«Аналогів подібних комплексів в Україні немає. І що важливо таких комплексів немає в розробці і в Росії, головна перевага ММК — його мобільність: він здатний розвернутися всього за 30 секунд, а вже через 2-3 секунди після залпу машина може починати рух» — розповідає автор ідеї Вахтанг Гахеладзе.

Джерело: InfoResist.