Шанувальники цифрової музики ніколи не примиряться з любителями вінілу в питаннях щодо якості звуку. Кожен з них знайде свої аргументи, які доводять, що їхній улюблений формат кращий за інший. Так, якщо слухати виконавців у форматі Super Audio CD (SACD), то можна не згадувати про вініловий програвач. В інших випадках його власникам можна лише позаздрити. Вони мають унікальну можливість не просто послухати музику, а й «доторкнутися» до звуку. Він заворожував упродовж минулого сторіччя не одне покоління і продовжує завойовувати любов нових прихильників. Дізнайтеся, чому «цифрі» усе ще не вдалося витіснити аналогову музику на вінілі.

Живий звук на вінілових платівках

Вінілові програвачі відтворюють максимально близький звук до того, який створювали виконавці. На платівку записують музичні композиції в аналоговому форматі. Вони здаються такими «живими», тому що в них зберігаються найдрібніші звукові деталі. Саме їх не вистачає цифровим аудіозаписам. Коли оптимізують і зменшують «розмір» цифрових файлів, вони втрачають початкову повноту й різноманітність звуків. За словами звукорежисера Адама Гонсалвеса, програвач вінілу видає більш «теплий» і приємний для сприйняття звук.

Вініловий програвач — класика, яка ніколи не набридне

Здається, вертушка мала зникнути одразу після появи аудіокасет і MP3-плеєрів, а після поширення стримінгових сервісів узагалі залишитися експонатом музейної експозиції. Проте час минає, а слухачі все більше цікавляться вінілом. Наприклад, у магазині SHOWTIME.UA спостерігається постійний попит на вінілові програвачі Pro-Ject, Onkyo, Audio-Technica, Lenko та інших провідних брендів у галузі Hi-Fi.

У сучасного слухача вінілові програвачі асоціюються з чимось крафтовим, навіть якщо на них звучатиме черговий хіт Біллі Айліш, Гаррі Стайлса чи Ліама Ґаллагера. Саме ці виконавці кілька років тому випустили свої альбоми на вінілі, а що найголовніше — їхні фанати купили весь величезний тираж.

Читайте також:  Ремонт кофемашин в Житомире: Восстановление аромата и вкуса

Можна було б сказати, що любов до вінілу — це мода на вінтаж, але навряд чи. Багато хто встановлює цілі системи з вертушкою, фонокоректором, підсилювачем і музичними колонками — аудіообладнанням, яке можна вибрати в магазині SHOWTIME.UA. Це доводить, що люди, які народилися і виросли на «цифрі», купують вінілові програвачі заради того особливого та притаманного їм звучання. Фанати певних виконавців не докладали б стільки зусиль заради пісень, які можна всього за декілька хвилин скачати в інтернеті.