Петро Порошенко

У вересні 1939 року разом з поляками українці першими відчули наслідки змови двох тоталітарних режимів, комуністичного та нацистського, які розпалили смертоносну пожежу Другої світової. Гітлер і Сталін — одного поля ягоди.

Як пише “” з посиланням на Прямий, про це на своїй сторінці у Facebook заявив п’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.

Він зауважив, що Путін, так само як і вони, палій війни, який нищить міжнародне право, а землі сусідів розглядає як “життєвий простір” для своєї імперії.

“Недарма в наш час у стінах українського парламенту ухвалено закон, який юридично урівнює злочинність нацистської та комуністичної людиноненависницьких ідеологій. Рік за роком, сподіваюся, ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті про трагедію найжахливішої в історії людства катастрофи”, – заявив Порошенко.

“Ми, українці, пам’ятаємо про мільйони євреїв, що загинули внаслідок Голокосту. Так само засуджуємо геноцид кримськотатарського народу. Це наш спільний біль, який не вщухає понад вісім десятиліть”, – наголосив п’ятий президент України.

“Ніколи знову”, — під таким гаслом ми сьогодні відзначаємо День пам’яті і примирення. Адже саме мета не допустити нової великої війни в Європі і породила Європейський Союз, до якого ми нині прагнемо.

Хай незгасна людська пам’ять про колосальні багатомільйонні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл застереже світ від повторення цієї жахливої катастрофи.

Бажаю всім українцям миру. Путін — капут! Слава Україні!”.

Коментарі

Позначки: ЄС, Петро Порошенко