Зростає інтерес громадськості до низькооброблених і необроблених продуктів. Сирі фрукти та овочі є джерелом вітамінів у натуральній формі. Для повноцінної роботи людського організму необхідна достатня кількість вітамінів і мінералів. Вітаміни необхідні для обмінних процесів в нашому організмі. Здорове харчування є вирішальним фактором благополуччя та здоров’я людини.

Сирі фрукти та овочі як джерело вітамінів

Правильно збережені фрукти та овочі захищають від окислення вітамінів. Доступ повітря або вплив сонця значно прискорює негативні процеси, що відбуваються в продуктах. Свіжі фрукти та овочі в нашій кліматичній зоні доступні сезонно. Споживання їх у підлітковому віці означає забезпечення нашого організму набагато більшими дозами харчової цінності. Найважче знайти свіжі продукти взимку. Щоб зберегти максимальну харчову цінність фруктів і овочів, їх зберігають у холодильних камерах, морозильниках або піддають процесу сушіння. Турбуючись про своє здоров’я, споживачі очікують, що соковиті та свіжі фрукти та овочі будуть доступні цілий рік. Виробники Apple готуються до негативних наслідків зміни клімату. Глобальне потепління впливає, зокрема, на зміна смаку, зниження кислотності, твердості та водорозбавленості плодів. Відсутність снігу викликає нестачу води протягом вегетаційного періоду. Якість яблук важлива як у процесі виробництва, так і під час зберігання. Яблука, які зберігаються неправильно, швидко втрачають якість. Якісне яблуко має потрібний діаметр, колір шкірки відповідний сорту, а м’якоть соковита і смачна з потрібною твердістю. Нині від плодівників вимагаються великі знання щодо застосування відповідних добрив і знання технології вирощування плодів і овочів, а також знання способів зберігання продукції які зберігаються на великих холодильних складах детальніше про це.

Охолоджувач атмосфери, керований KA та ULO

Виробники намагаються забезпечити найкращий ефект від збережених овочів і фруктів. Одним із методів є зміна складу атмосфери, в якій зберігаються продукти. Правильно підібрана технологія зберігання гарантує належну якість і пригнічує розвиток хвороботворних мікроорганізмів.

Читайте також:  Что такое прокси-сервер, как он работает и для чего нужен

Найпоширенішою технологією, крім звичайних холодильних камер, є камери з контрольованою атмосферою (KA) та системою ULO (Ultra low kisy) – камери з контрольованою атмосферою та зниженим вмістом кисню.

У звичайних холодильних камерах (звичайна атмосфера) знижена температура знижує інтенсивність дихання. Процес дихання плодів може сповільнитися до 3 разів. При цьому склад повітря становить: CO2 – 0,03%, O2 – 21% і N2 – 78%.

Контрольована атмосфера КА

Технологія контрольованої атмосфери KA вимагає відповідних газонепроникних холодильних камер. Сприятлива температура, що впливає на термін зберігання фруктів і овочів, знаходиться в діапазоні від 0oC до 3oC. Склад атмосфери: концентрація O2 знижена до 3%, концентрація CO2 від 3% до 5% і N2 – від 92% до 94%.

Технологія ULO

У разі камер ULO (Ultra Low Oxygen) – 1-2% O2, 1,5-2% CO2 і 96-97% N2. Технологія ULO дозволяє зберігати фрукти найдовше. Технологія ULO є вдосконаленням системи контрольованої атмосфери (KA) і вимагає більш досконалих рішень регулювання та вимірювання. Неконтрольоване падіння кисню нижче 1% може з часом бродити і знищити фрукти, що призведе до великих втрат. Недоліком тривалого зберігання продуктів за технологією ULO при такому низькому вмісті кисню може бути втрата запаху фруктів.

Газонепроникні двері

Для нормального функціонування камери необхідна газонепроникна дверцята. Вони забезпечують герметичність і теплоізоляцію.

На фото показані найважливіші елементи газонепроникних дверей, які відповідають за герметичність

Холодильники

Холодильні склади найчастіше будують із застосуванням сендвіч-панелей із сердечником PIR через їх дуже хороші теплоізоляційні властивості, корозійну стійкість, газонепроникність завдяки сталевій обшивці та швидкості їх монтажу.