Контрактник в России подорвал себя

В Іркутську засудили військовослужбовця, який служив за контрактом у Сирії. Після повернення з відрядження він влаштував вибух в штабі полку.

Александра Новікова засудили до п’яти років ув’язнення за хуліганство і незаконний обіг зброї. Раніше він проходив службу за контрактом в окремому авіаційному полку. Як вважає слідство, в травні минулого року під час чергування у їдальні солдат виявив сумку з вибуховим пристроєм.

Контрактник підірвав вибуховий пристрій у будівлі штабу полку, щоб “привернути увагу посадових осіб командування” до неналежного, на його думку, виконання військовими своїх службових обов’язків. В результаті вибуху постраждав помічник чергового, будівлю штабу було пошкоджено.

На початку процесу Новіков визнав провину, але потім заявив, що обмовив себе під тиском співробітників ФСБ, які обіцяли притягти його за тероризм.

Згідно з даними дослідження на поліграфі, підривником є ​​все-таки Новіков. До яких конкретно проблем своєї частини він хотів привернути увагу командування – не уточнюється. Але на допиті він спочатку казав, що після вибуху в частині обов’язково “наведуть порядок”. Контрактник додавав, що хотів, аби солдати й офіцери “серйозніше ставилися до служби”.

Очевидно, героя бойових дій за кордоном розчарувала кількість жертв у Сирії. Серйозні солдати й офіцери російської армії мали б убивати більше сирійців, ще більше, значно більше…

Засудженого раніше нагородили медаллю “Учаснику військової операції в Сирії”.