В СБУ підтвердили факт виведення на підконтрольну територію України сепаратиски Світлани Дрюк з позивним Вітерець.

Служба безпеки України підтвердила факт виведення на підконтрольну територію України на Донбасі сепаратистки Світлани Дрюк, начальника штабу танкового батальйону 11 ОМСП 1 АК НМ  т.зв. “ДНР”, з позивним Вітерець. Про це в понеділок, 4 березня, повідомив прес-центр СБУ.

Зокрема, зазначено, що перехід став завершальним етапом тривалої операції контррозвідки СБУ, в результаті якої “були отримані важливі матеріали, що підтверджують факт керівної ролі кадрових офіцерів ЗС РФ і співробітників російських спецслужб в організації терористичної діяльності на Донбасі”.

“СБУ отримана додаткова інформація по організаційно-штатній структурі та укомплектованості підрозділів НВФ, кількісний склад військової техніки та бойових позиціях, місцях зберігання пально-мастильних матеріалів, боєприпасів і важкого озброєння, яке постійно надходить з РФ”, – йдеться в повідомленні.

Як уточнили в спецслужбі, фактично вся операція відбувалася в умовах жорсткого контррозвідувального режиму ФСБ РФ на непідконтрольною Україні території, що вимагало від співробітників СБУ безпрецедентного рівня конспірації.

Зараз у цій справі триває досудове розслідування. У свою чергу в “ДНР” стверджують, що Дрюк викрали.

“Ворогові вдалося викрасти Дрюк Світлану, яка на початку року була звільнена з лав т.зв. “Народної міліції ДНР” за власним бажанням у зв’язку з погіршенням здоров’я”, – заявили сепаратисти.

За їх даними, після звільнення жінка виїхала з дітьми в Молдову провідати родичів, де її і затримала СБУ в ході спецоперації і потім нібито перевезла в Україну.

Раніше стало відомо, що сепаратистка “ДНР” Світлана Дрюк перейшла на сторону України і вивезла з Донбасу важливі докази російської присутності.

Читайте також:  Российские дипломаты вербовали в Молдове пушечное мясо для ОРДЛО