Сходження королеви на престол у віці лише 25 років – одна з найбільших подій у британській історії. Netflix взявся втілити в життя прихід Єлизавети II до влади, а також всю драму, яка послідувала за цим, у своєму амбітному та дорогому серіалі “Корона”. Заплановано шість сезонів, і кожен з них охоплює приблизно десять років історії. Топові новини зробили для вас стислий огляд серіалу.

Серіал “Корона”: Стислий огляд сезонів

Перший сезон розпочинається з весілля королеви Єлизавети (грає Клер Фой) та принца-консорта Філіпа (Метт Сміт) у 1947 році та завершується розірванням заручин її сестри, принцеси Маргарет, із Пітером Таунсендом у 1955 році.

Другий сезон охоплює період від Суецької кризи в жовтні 1956 року до відставки прем’єр-міністра Гарольда Макміллана в жовтні 1963 року та народження принца Едварда в березні 1964 року.

Третій сезон розповідає про події між 1964 і 1977 роками, включаючи два терміни правління Гарольда Вільсона й Едварда Хіта в якості прем’єр-міністрів, а також вступ до історії герцогині Камілли Шанд.

Четвертий сезон охоплює еру правління прем’єр-міністерки Маргарет Тетчер та введення в історію леді Діани Спенсер. А п’ятий і шостий сезони продовжать цю епопею, охоплюючи царювання королеви в кінці XX і на початку XXI століття.

П’ятий сезон охоплює період розпаду шлюбу принца Чарльза і принцеси Діани, розлучення їхньої дочки принцеси Анни, події перед пожежею у Віндзорському замку та скандальне інтерв’ю Діани з Мартіном Башіром.

Шостий сезон охоплює період з 1997 по 2013 рік. В ньому розглядаються події, такі як прихід Тоні Блера на пост прем’єр-міністра, теракти 11 вересня, знайомство Уільяма з Кейт Міддлтон та інші ключові моменти, такі як смерть принцеси Маргарет та королеви-матері, одруження принца Чарльза з Каміллою Паркер-Боулз.

Серіал “Корона” (Фото: The Crown)

Цікаві факти про серіал “Корона”:

 1. Невпливованість королівської родини: Важливо відзначити, що королівська родина не мала впливу або повноважень у створенні серіалу “Корона”. Режисер підкреслив важливість художньої незалежності.
 2. Рекордні витрати: “Корона” є одним із найдорожчих серіалів у своїй історії, з виробництвом першого сезону, яке коштувало 130 млн доларів.
 3. Міжнародний склад акторів: До 2017 року у серіалі був лише один американець, Джон Літгоу, який грав британця – Вінстона Черчилля.
 4. Інтерес до історії: Не всі актори виявляють інтерес до королівської сім’ї. Наприклад, Тобіас Мензіс признав, що до участі у шоу він мало цікавився королівською історією.
 5. Ефекти від корсету: Під час зйомок першого сезону актриса Клер Фой носила корсет, що допомогло їй уникнути сутулості і підтримувати правильну поставу.
 6. Творчий процес костюмів: Створення копії весільної сукні королеви Єлизавети вимагало тижнів важкої праці та кількох примірок з боку художниці по костюмах Мішель Клептон.
 7. Декорації та місця зйомок: Ні одна зі сцен серіалу фактично не була знята в Букінгемському палаці. Замість цього, дослідники побудували декорації, щоб відтворити атмосферу.
 8. Секрети коргі: Клер Фой розповіла про своє враження від коргі в серіалі, вказавши, що вони обожнюють сир чеддер та з’їдають його майже щодня.
Читайте також:  Ремонт под ключ - что нужно знать

The Crown: історія, факти й лексика - 2

Серіал “Корона” (Фото: The Crown)

Критики про серіал “Корона”

Щодо вражень критиків, серіал здобув високі оцінки, а газета The Daily Telegraph визнала його “найкращою мильною оперою на ТБ” і присудила 5/5 балів. Деякі рецензенти, такі як у Times, висловлювали певні побоювання стосовно епізодів, заснованих на неточних припущеннях.

На Rotten Tomatoes рейтинг першого сезону складає 88% з середнім балом 8,55/10. Критики узгоджуються, що “вражаюча акторська гра та розкішна операторська робота роблять ‘Корону’ висококласною продукцією, яка гідно відображає свій грандіозний сюжет”.

Правдивість та достовірність: Реальність і емоції в “Короні”

Історичний консультант шоу, Роберт Лейсі, стверджує, що існують два типи правди: історична і та, яка описує велику картину минулого. Незважаючи на наявність фотографій, листів та відеоматеріалів про королівську сім’ю того часу, найвиразніші моменти в серіалі часто виокремлюють незадокументовані аспекти історії, “все, що стосується життя, любові, переживань, сльоз і посмішок”, як визначає їх Лейсі. Ці сцени можуть бути не точними (оскільки немає доступу до внутрішніх розмов королівської сім’ї), але вони віддзеркалюють реальні емоції. Важливо враховувати, що мета шоу – не навчати, а забавляти.

Цитати з серіалу “Корона”

King George VI

“Keep one eye on the future. The distant future.” Дивись у майбутнє. Далеке майбутнє.

Queen Elizabeth

“Forgiveness is very important to me.” Для мене прощення дуже важливе.

“Would you like to know perhaps the only advantage of being the Chief Patron of the English Bowling Association? My fellow patrons are frequently too old or too ill to meet.” Хотіли б ви знати, можливо, єдину перевагу того, що ви є головним покровителем Англійської асоціації боулінгу? Мої друзі-покровителі часто занадто старі або хворі, щоб зустрічатися з ними.

“I am Queen, but I am also a woman. And a wife.” Я королева, але я також жінка. І дружина.

“It is not my job to govern. But it is my job to ensure proper governance.” Правити – не моя робота. Але моя робота – забезпечити належне правління.

Sir Winston Churchill

“We’re all dying. That’s what defines the condition of living.” Ми всі помираємо. Ось що визначає умови життя.

“Too much knowledge can be a dangerous thing.” Забагато знань можуть бути небезпечними.

“No man should be punished for love.” Ніхто не повинен бути покараний за кохання.

Anthony Armstrong

“In any marriage it’s important to find things that really bind you together, as a couple.” У будь-якому шлюбі важливо знайти те, що дійсно пов’язує вас як пару.

Queen Mary

“To do nothing is the hardest job of all. And it will take every ounce of energy that you have. To be impartial is not natural, not human.” Нічого не робити – найважча робота. І це вимагатиме кожної унції вашої енергії. Бути неупередженим – це не природно, не по-людськи.

Philip Mountbatten

“Why does everybody think, just because we’re royal, we like fine dining?” Чому всі думають, що ми любимо вишукані страви тільки тому, що ми королівські особи?

The Crown: історія, факти й лексика - 3

Серіал “Корона” (Фото: The Crown)

Терміни для розуміння у серіалі “Корона”

 • Renounce – відмовитися
 • Highness – високість
 • Sovereign – монарх
 • Statesmanship – державна/політична мудрість
 • Monarchical – монархічний
 • Line of succession – лінія спадкоємності
 • Pageantry – урочиста церемонія
 • Queen dowager – королева-вдова
 • Reign – правління
 • Coronation – коронація
 • Abbey – абатство
 • Hymn – гімн
 • Archbishop – архієпископ
 • Eulogy – похвальна промова
Читайте також:  Мешканці Львівщини похвалилися оригінальними сніговиками (ФОТО, ВІДЕО) -

Серіал “Корона” — захоплюючий телесеріал, який успішно поєднує історичну достовірність та творчу свободу. Високоякісне виконання, захоплюючий сценарій та вражаюча акторська гра роблять його відмінним твором, здатним залучити глядача в емоційний та психологічний світ королівської родини. Незважаючи на фікційні елементи, серіал вдало передає реальність подій та стає цікавим для широкого аудиторію.

Читайте також: Останні новини України на сайті "Топові новини"

Джерело: https://novyny.top/category/suspilstvo/