Проблема рідкого волосся або активної фази його випадіння турбує багатьох представників як жіночої, так і чоловічої статі. Причин такої поведінки волосяного покриву є декілька:

  • спадковість;
  • хронічні захворювання;
  • довготривалий процес лікування;
  • зміна гормонального фону;
  • вік.

Альтернативні ін‘єкційні методи активації росту волосся не завжди діють швидко та результативно, тому на допомогу пацієнтам приходить класичний хірургічний метод пересадки волосся. Детальніше про методику трансплантації фолікул можна дізнатися на https:/goldlaser.com.ua/nashi-uslugi/lechenie-oblyiseniya/peresadka-volos/.

Безумовно, операція з пересадки волосяних фолікулів є найважливішим етапом на шляху до відновлення густого та розкішного покриву окремих зон, але процес приживлення та адаптації нових цибулин також займає тривалий та енергомісткий період.

Що чекає після пересадки?

Якщо операція з трансплантації волосся триває в середньому від двох до восьми годин, то перший етап реабілітаційного періоду займає від 2 до 8 днів, а далі відновлення триває до 3–6 місяців, коли пересаджені фолікули пройдуть всі етапи приживлення, фази “відпочинку” та активізують свій ріст.

Перші 10 днів після операції лікарі радять утриматись від шкідливих звичок: куріння, вживання алкоголю. Корисні фізичні навантаження, спорт, плавання, сонячні ванни та інші види діяльності, при яких підвищується потовиділення та кровообіг у судинах теж краще відкласти. Після пересадки важливий період спокою для вашого організму та тіла.

Наступні 2–3 тижні потрібно уникати потрапляння прямих сонячних променів на області пересадки, усе ще відмовитись від купання у водоймах та басейнах, відтермінувати походи в сауну. Будь-які теплові процедури заважатимуть швидкій та спокійній реабілітації.

Через 3 тижні після пересадки волосся вступають в дію природні фізіологічні процеси його оновлення та стресового випадіння. Це стосується решти волосяного покриву, який не був залучений під час операції. У цей період пацієнти часто проходять “стадію зневіри” в успіх пересадки, бо починається той же самий неприємний процес випадіння. Але в такому випадку це природний етап, на зміну якому приходить “період відпочинку” волосся та активізація фази росту.

Читайте також:  «Их убили ополченцы»: в оккупированной Кадиевке застрелены местные жители

Після 3–6 тижнів будуть помітні перші результати та з‘явиться такий бажаний “пушок”.

Кінцевий ефект варто оцінювати не раніше 7–9 місяців після трансплантації.

Важливо не нашкодити спокійному протіканню реабілітаційного періоду візитами до перукарів та майстрів по догляду за волоссям. Подібні рішення краще приймати після огляду та з дозволу хірурга, який вас лікує.

Спокійно чекати?

Більшість рекомендацій щодо життєдіяльності пацієнта після пересадки волосся мають обмежувальний характер. Дійсно, варто дати організму час, щоб той впорався з поставленою задачею приживлення та адаптації нових фолікулів на окремих ділянках голови та тіла.