Національне агентство із питань запобігання корупції виявило ознаки завищення здійснених витрат партії «Слуга народу» у третьому кварталі 2020 року.

Про це йдеться у висновку НАЗК про результати аналізу звіту партії «Слуга народу» за відповідний період, передає «Слово і діло».

За підсумками перевірки, НАЗК встановило, що партія заплатила ТОВ «Зе медіа» 31 млн 753 тис. грн за надання рекламних послуг за ринковими цінами. Натомість, компанія замовила виконання цих послуг у інших рекламних операторів, але вже за ціною нижчою за ринкову вартість.

«Наприклад, згідно з договором між ТОВ «Зе медіа» та ДП «Перехід Аутдор» про надання послуг з розміщення зовнішньої реклами ціна послуг з розміщення зовнішньої реклами на одному білборді становить за серпень 2020 року 1250 грн у місті Кропивницький. У свою чергу, партією сплачено 4291 грн на користь ТОВ «Зе медіа» за розміщення реклами на цьому ж білборді. Аналогічна ситуація має місце на інших рекламних носіях», – зазначили в Нацагентстві.

Як зазначає у висновку керівник Департаменту запобігання політичній корупції Ганна Чорнуцька, така господарська операція може містити ризик прихованого негрошового внеску у вигляді надання рекламних послуг на вигідних умовах – за ціною, нижчою від ринкової вартості.

Саме ТОВ «Зе медіа» проводила всеукраїнське опитування громадян, ініційоване президентом у жовтні 2020 року.

Також у НАЗК виявили, що партія підписала договір оренди з ФОП Курницькою Ю.С. стосовно оренди офісних меблів, що були у вжитку. Загальна ціна договору за півроку оренди складає 1 млн 157 тис. грн, в той час як оціночна вартість вказаних меблів нібито становить 755 тис. грн.

«Така господарська операція містить ризик завищення здійснених витрат партії», – стверджуєтся у звіті Нацагентства.

Читайте також:  Верещук знову висміяли за рекламу. ВІДЕО

Протокол із порушеннями НАЗК передало до суду. Зараз справа перебуває на розгляді у Печерському районному суді і буде розглянута 13 жовтня 2021 року.