Сьогодні в Україні відзначають День Високомобільних десантних військ ЗСУ

Україна відзначає 25-ту річницю створення ВДВ. У Facebook бійці, що пройшли найгарячіші точки війни, зокрема, Донецький аеропорт, вже застерігають людей у смугастих тільниках та блакитних беретах не втрачати честі сьогодні – не перепити алкоголю, а відтак не купатися у фонтанах, і таким чином в мирних містах України довести, що десантники – це еліта української армії.

До 2012 року це свято називалося День аеромобільних військ. Згодом було ухвалено рішення створити Високомобільні десантні війська на базі повітряно-десантної та аеромобільних військових частин. Українські ВДВ часто розшифровують як Повітряно-десантні війська, хоча це – радянський варіант.

На сьогодні до ВДВ входять 5 відділень: 25-та окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада, 95-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Житомирі, 79-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Миколаєві, 81-ша Донецька окрема аеромобільна бригада, 199-й навчальний центр (Житомир) та 80-та окрема десантно-штурмова бригада, що дислокується у Львові.

Від початку конфлікту у східних регіонах України львівська 80 окрема десантно-штурмова бригада (ОДШБ) брала активну участь у військових операціях практично по всій лінії фронту – Луганськ, Слов’янськ, луганський аеропорт, Георгіївка, Лутугіно, Новосвітлівка, Хрящевате, Щастя, Кримське, 31, 32 блокпости, Дебальцеве, Старобільськ, Торецьк, Піски, Опитне, Водяне тощо. Сьогодні 80 ОДШБР налічує близько 2000 військовослужбовців. 104 полягло в бойових діях на Сході України.

Зі святом українських ВДВшників на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні вітали майже всі: волонтери, бійці, прості громадяни України захоплені їх мужністтю, також на своїй сторінці у Фейсбук вітання ВДВ України розмістив і Президент України Петро Порошенко