Суд ООН Україна проти РФ

Міністерство юстиції включить до міжнародних позовів України проти Росії факти “націоналізації” українських підприємств терористами т.зв. “ДНР/ЛНР”. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє “112 Україна”.

Він зазначив, що українська сторона розуміє, що насправді Кремль керує ватажками бойовиків на окупованих територіях Донбасу. Таким чином заяви терористів є озвученням позиції офіційної Москви, як держави-агресора.

“Ми будемо всі ці факти включати до наших міжнародних позовів, і це буде предметом міжнародних судових рішень. Росія буде нести за це відповідальність, у тому числі і майнову”, – наголосив Петренко.

За його словами, наступного тижня Міжнародний суд ООН буде розглядати позов України проти Росії, при цьому українську сторону представлятиме відповідна група фахівців.

“Ми будемо обговорювати ті порушення Конвенції про заборону дискримінації, йдеться про кримських татар і українських громадян у Криму та на Донбасі, і заборону фінансування тероризму. Ми ставимо питання про запровадження попереднього рішення суду, який заборонив Росії вчиняти ті дії, які вони здійснюють для підтримки та фінансування тероризму”, – підсумував Петренко.