Зміст :

  • Основні плюси полікарбонату
  • Легка вага матеріалу
  • Простота складання та встановлення
  • Захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання
  • Температурний баланс усередині теплиці
  • Види полікарбонатних панелей
  • Порівняльна таблиця – властивості полікарбонату
  • Стільниковий полікарбонат
  • Монолітний полікарбонат

Мета та завдання будь-якого садівника чи городника – це виростити здорову рослину та отримати хороший урожай. Для цього, звичайно ж, нам потрібно створити сприятливі умови та належний догляд за рослинами на кожній стадії вегетації, забезпечити їм правильний полив та профілактику захворювань, захист від шкідників та від небажаних погодних умов.

Одним із гарантів самостійного створення потрібного клімату для розсади та дорослих рослин є організація теплиці на своїй присадибній ділянці. І сьогодні я пропоную вам обговорити переваги теплиці з полікарбонату.

Парники та теплиці необхідні нам і для вирощування розсади, яка пізніше буде перенесена у відкритий ґрунт; для вирощування теплолюбних рослин та квітів у холодну пору року та для розведення ранніх овочевих культур.

Крім того, тепличне вирощування дозволяє нам отримати ті овочі та зелень, які у низці кліматичних зон не можуть давати урожай у відкритому ґрунті. Нам знайомі три основні види цієї споруди: скляні теплиці, з плівки та з полікарбонату.

Ніхто не оскаржить факт, що матеріал для теплиці це дуже важливо. Саме від нього залежить правильна прозорість для проникнення сонячних променів і при цьому захист від шкідливих УФ променів. І дах, і стіни цієї будівлі повинні бути надійним бар’єром від негативного впливу зовнішніх погодних умов, таких як дощ, град або вітер, зберігаючи при цьому потрібний внутрішній мікроклімат.

Основні плюси полікарбонату

Основні плюси полікарбонатних парникових панелей – це оптимальна прозорість, міцність, легкість матеріалу (у порівнянні зі склом), надійність та довговічність! Отже, якщо ви правильно зберете свою теплицю з полікарбонату, то вона прослужить вам дуже довго.

Листи карбонату відмінно пристосовані для досить великого температурного діапазону -50 ° C до +120 ° C. Стійкість до ударів у полікарбонату в 250 разів більша, ніж у скла.

Легка вага матеріалу

Полікарбонат має досить легку вагу, а це значно полегшує нам транспортування, перенесення та процес складання установки. За бажання самостійно «побудувати» полікарбонатну теплицю нам неважко фіксувати листи.

Читайте також:  Світлана Варвянська - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS

Простота складання та встановлення

Одна з найважливіших переваг полікарбонатних тепличних панелей – це їхня стійкість до механічного впливу. Матеріал відмінно піддається свердлінню та різанню – можете бути впевнені, що не з’являться ні тріщини, ні будь-які інші пошкодження, а також ударостійкий.

А це означає, що терміни монтажу такої теплиці помітно скоротяться. Плюс до всього, вам не знадобляться ніякі додаткові інструменти або спеціальні пристрої для різання листів полікарбонату, тому що їх можна легко різати за допомогою гострих ножиць або пили циркулярної.

Захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання

Дуже важливо, що теплиця , побудована з використанням полікарбонатних панелей, забезпечить вашим рослинам необхідний захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, пропускаючи при цьому необхідну кількість сонячного світла всередину. Таким чином, ми можемо захистити розсаду та дорослі овочі від опіків та пошкоджень.

Температурний баланс усередині теплиці

Завдяки своїй структурі листи з полікарбонату забезпечують необхідний нам рівень ізоляції і можуть зберігати всередині теплиці не тільки тепло в холодний період, але й прохолоду в спеку року. А пристрій автоматичного провітрювання, зроблений самостійно або придбаний у готовому вигляді, допоможе вам створити оптимальний тепличний мікроклімат.

Види полікарбонатних панелей

Для того, щоб вибрати тепличні панелі з полікарбонату, потрібно знати кілька основних критеріїв, а саме: чим і як вони різняться між собою. Вибираючи матеріал зі знанням справи, ми захистимо себе та свій урожай від неприємних сюрпризів.

Звичайно, існують відмінності і за якістю, і за ціною матеріалу. Чим менша його ціна, тим відповідно нижча і якість. Дешевий полікарбонат має менший ступінь захисту на своїй зовнішній стороні, а значить, «псуватиметься» від ультрафіолету і, безумовно, стане більш схильний до ризику «прогину» під вагою атмосферних опадів.

Розглянемо два основні види цієї продукції: стільниковий та монолітний полікарбонати. І розберемося, який із них краще підійде саме для спорудження вашої теплиці.

Стільниковий полікарбонат

На думку фахівців, саме цей вид полімеру найкраще підходить для будівництва теплиць та парників. Називається він стільниковим, так має відповідну структуру технічною мовою назву звучить «Пластик комірчастий» або «Структурний ПК» — порожнисті листи з кількома шарами полікарбонату, з’єднаними між собою ребрами жорсткості зсередини. Виробники стверджують, що термін служби мобільного ПК розрахований на 15-20 років.

Читайте також:  Александр Пан (Прочухан) и Артем Юшков - First Casino: от финансовых пирамид до базы «Миротворец»

Саме за рахунок порожнини матеріалу забезпечується максимальна теплоізоляція. У літній період, при дуже високій температурі, в теплиці може стати занадто жарко – до + 50 ° C, тому ще раз нагадую про систему вентилювання конструкції.

При монтажі теплиці із стільникового полікарбонату дуже важливо враховувати такі факти: матеріал має властивості розширюватися і звужуватися. Також необхідно уникати механічних подряпин – вони впливають на здатність ПК пропускати світло.

Монолітний полікарбонат

Монолітний або листовий полікарбонат – це цілісна прозора полімерна плита завтовшки від 2 до 15 міліметрів. Цей матеріал набагато рідше використовують у будівництві теплиць на присадибній ділянці через його досить високу ціну. Цей полімер дуже зручний при монтажі – легко піддається різанні та свердлінню, а ще згинається без додаткового нагріву.

Теплоізоляція монолітного ПК нижча, ніж у стільникового, але він більш стійкий до дії зовнішніх факторів – чи то град, сніг чи механічні пошкодження. На сьогоднішній день він вважається найміцнішим із усіх прозорих пластиків. Зазначу і той факт, що цей матеріал не горить — у разі спалаху листовий полікарбонат тліє.

Так що, зважуємо всі за і проти, вибираємо потрібний матеріал і приступаємо до монтажу власної теплиці. Звичайно, важливу роль відіграє фундамент нашої споруди. Правильне розташування та додаткова система обігріву та правильно організований полив, напевно, дадуть вам можливість вирощувати рослини протягом усього року. А це не тільки окупить витрачені на теплицю кошти, але й радуватиме вас добрим урожаєм.

У такого полімеру, як листовий або структурний полікарбонат, дуже хороша стійкість до впливу хімічних речовин. Але слід пам’ятати, що очищення листів цього полімеру краще здійснювати ізопропіловим або метиловим спиртом. Необхідно виключити можливість контакту пластику із сильними кислотами та ацетоном.

Відмінно підійде для миття теплиці слабкий мильний розчин. Головне, не користуватися жодними абразивними матеріалами, такими як щітка або тканина (губка) з металізованим шаром. Отже, будуйте свої ефективні парники та теплиці і вирощуйте все із задоволенням. Сподіваємося, що матеріал цієї статті з основними характеристиками полікарбонату був вам цікавим та корисним. Бажаємо вам добрих урожаїв!

Читайте також:  Юрий Голик и Александр Курбаков - как коррупционеры провалили перспективный проект по ремонту и строительству дорог Украины