«Через події 2015 року несусвітня міць російської армії виявилася в центрі напруженої уваги, – зазначає Томас Колсон в Independent. – Участь цієї країни в бомбардувальних кампаніях над сирійським містом Алеппо викликало гнів по всьому світу, а тепер американські спецслужби вважають, що російські військові хакери вплинули на вибори в США на користь Дональда Трампа, опублікувавши електронні листи, які нашкодили його суперниці Хілларі Клінтон».

«Не дивлячись на всю свою неоднозначність, обидва ці випадки виявилися стратегічними успіхами Росії: Алеппо завойований підтримуваними Росією урядовими військами, а Дональд Трамп став обраним президентом Америки», – зазначає Колсон.

«Однак історія російської армії відзначена декількома істотними невдачами, а не тільки успіхами. Пропонуємо колекцію деяких з найбільш амбітних військових проектів, що обернулися видовищними провалами», – йдеться в статті.

8. 2015 рік, репетиція Параду Перемоги в Москві. Танк Т-14 «Армата» зламався, і його везуть на буксирі.

7. 1990-і роки. Під час першої чеченської війни 1994-1996 років радянський танк T-80, взятий на озброєння в 1976 році, визнаний непридатним для ведення бойових дій в міських умовах в зв’язку з тим, що при попаданні по ньому в його автоматичній системі заряджання вибухали боєприпаси.

6. 1914 рік. Триколісний танк «Цар» не проходить випробування в зв’язку з тим, що через прорахунки в розподілі ваги його заднє колесо часто застряє.

5. Протикорабельна ракета класу «повітря-земля» «Райдуга Х-22» під час військових навчань помилково потрапляє на територію Казахстану, «на превелике збентеження російського міністра оборони Сергія Іванова».

4. Лютий 2000 року. Єдиний політ багатофункціонального винищувача МіГ 1.44, розробка якого почалася в 1980-х роках. За деякими відомостями, інженери виявили в цьому прототипі механічні проблеми. У 2013 році він поміщений в ангар льотно-дослідницького інституту ім. Громова, його статус невідомий.

Читайте також:  У Трехизбенки отбита атака ДРГ «лнр», противник бежал, бросив оружие

3. Листопад 2016 року. Два російські літаки зазнали аварії при спробі посадки на авіаносець «Адмірал Кузнєцов», що знаходиться біля узбережжя Сирії. У 2009 році на борту цього судна через коротке замикання розгорілася пожежа. Через місяць при спробі заправити його біля узбережжя Ірландії стався великий розлив пального.

2. 17 лютого 2004 року. У присутності президента Володимира Путіна, що знаходиться на підводному човні «Архангельськ», через технічні неполадки не відбувся запуск ракет Р-29РМУ2 «Синява» з ядерних підводних човнів «Новомосковськ» і «Карелія». Путін наказав міністру оборони провести термінову ревізію програми.

1. 2013 рік. «Приголомшені пляжники на російському узбережжі Балтики зіткнулися з гігантським військово-морським судном на повітряній подушці, що плив прямо на них. Прес-секретар російського ВМФ сказав, що пляж повинні були очистити для навчань», – йдеться в статті.

 Автор: Томас Колсон