Новітній автоматизований комплекс розвідки СН-4003 “Базальт-ЛПР”, призначений для визначення координат точок на місцевості, почали постачати у війська.

Вперше комплекс був представлений в листопаді 2014 року, його розробкою та виробництвом займається державне підприємство “Оризон-Навігація”, що входить до складу концерну “Укроборонпром”.

Призначений для ведення оптико-електронної розвідки цілей, вимірювання відстані до об’єктів і визначення напрямків до них. Також він автоматично визначає координати свого місця розташування і цілей. Може напряму передавати інформацію каналами зв’язку.

До складу комплексу СН-4003 входять приймач навігаційний, лазерний прилад розвідки та електронний компас. Далекомір визначає відстані в діапазоні від 145 до 20 тис м з точністю до 10 м. а максимальна відстань оптичного виявлення цілей — не менше 10 км.

 

“Експерти дають позитивну оцінку цьому виробу, позаяк у військах для визначення цілей та вирахування їх місцезнаходження у більшості випадків використовують застарілі засоби. Мінус яких в оперативності та значно більшій витраті часу”, – розповіли експерти.