За підсумками переговорів делегацій під головуванням Президента Петра Порошенка та Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбулося підписання Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво у сфері оборони.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.
Документ підписали Міністр оборони України Степан Полторак та Міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич.
Генеральна угода між Урядами України та Польщі про співробітництво у сфері оборони розроблена Міноборони відповідно до Закону України «Про міжнародні договори України» за ініціативи польської сторони.
Метою документа є створення договірно-правової бази для розвитку співпраці між Сторонами в оборонній сфері на принципах взаємності.
Угода створює правові підстави для розширення українсько-польського співробітництва в оборонній галузі, зокрема за напрямами:

військовий зв’язок та інформаційні системи;

проведення науково-дослідних робіт для потреб збройних сил;

оборонна політика та планування; логістичне забезпечення збройних сил;

проведення військових інженерно-технічних робіт; військова інфраструктура;

розробка, модернізація, виготовлення та поставки оборонного обладнання, співробітництво у сфері оборонної промисловості;

операції сил спеціального призначення;

інші напрями співробітництва за взаємною згодою Сторін.
Укладення Генеральної угоди матиме позитивний вплив на обороноздатність держави, розвиток оборонно-промислового комплексу та розвиток Збройних Сил України, а також передбачає можливість започаткування нових актуальних напрямів та форм співробітництва Сторін.