Науковці Черкаського державного технологічного університету завершують переобладнання дизельних двигунів до роботи на біометані.

Як зазначає доцент кафедри автомобілів та технологій їх експлуатації ЧДТУ Ігор Шльончак, проект покликаний збільшити використання альтернативних видів енергії та зменшити викиди шкідливих речовин, передає ПроЧЕРК.інфо.
«Біометан – продукт переробки сільськогосподарських, виробничих і побутових відходів – сьогодні є одним із найперспективніших альтернативних джерел енергії для України, – наголошує вчений. – Наразі ми випробували його на двигунах автобусів “Богдан”.

В університеті планують завершити адаптацію дизельного двигуна до роботи на біометані до кінця 2016 року.

Раніше науковці ЧДТУ адаптували дизельні двигуни до використання біопалива – продукту переробки ріпакової олії, що також виробляється хіміками університету.

За словами Ігоря Шльончака, таке «зелене» паливо безпечне для довкілля, а також зменшує залежність України від нафти, як джерела енергії.

«Біопаливо – це форма збереженої сонячної енергії, що “захоплюється” через процес фотосинтезу під час росту рослин, – констатує Ігор Шльончак. – В ході використання біопалива паливна економічність двигуна автобуса “Богдан” покращилася до 4%, а викиди шкідливих канцерогенних речовин відпрацьованих газів знизилися у середньому на 7%».

За словами науковця, розробки ЧДТУ вже почали впроваджувати на ПАТ “Метровагонмаш” Шполянський завод запасних частин” та ПАТ “Черкаський автобус”.