З давніх-давен ритуальної випічкою українців та інших слов’ян на весілля був коровай, який вважався символом добробуту, щастя, удачі. Молоді відкушували від піднесеного короваю по шматку – чий був більше, того за традицією і очікувала доля господаря сім’ї.

Завбачливі дівчата в той час не прагнули відхопити шматок побільше: вони не претендували на лідерство, та й в той час це було нереально, адже добувачем завжди повинна бути чоловіча половина сім’ї. Зараз, звичайно, пріоритети у деяких помінялися, а шкода …

Раніше коровай до весілля пекли в сім’ї нареченого. Для його випічки залучалися досвідчені заміжні жінки, а керувала цим процесом хрещена мати нареченого. До випічці не допускалися бездітні, розведені і вдови, які за прикметою могли внести в коровай частку своєї невдалої долі.

Коровай необхідно оберігати від заздрісного недоброго ока, так говорить весільна традиція. Тому його завжди зберігали подрушніком до самого весільного застілля. Про дотримання цього правила дбав наділений цим обов’язком людина, але і самі не спускайте з нього очей. Хіба мало … Ділити коровай доручали людям, які мають з молодятами не кровні, а духовна спорідненість. Такими людьми вважалися хресні батьки.

За прикметами кожен присутній на торжестві гість, повинен був отримати шматочок короваю і покуштувати його, в іншому випадку він зараховувався до проігнорували це свято. Коровай наділявся магічною силою, гості свій шматочок будинку ділили на всіх членів сім’ї, його навіть брали в дорогу, так як вважали, що він володіє позитивною енергетикою і захистить подорожнього від негараздів.

Весільний коровай зазвичай пекли в будинку нареченого, але зараз цю випічку зазвичай замовляють в пекарнях або хлібозаводах або купують в спеціалізованих торгових точках. З ними можна обговорити всі деталі оформлення.

Коровай підносять молодим підносять на рушнику, рушник

Джерело: https://korovai.lviv.ua

Читайте також:  Послуги адвоката з представництва у суді