В ООН попереджають, що близько 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб матимуть труднощі під час виборів в Україні у 2019 році

Про це йдеться в звіті місії за результатами досліджень в період з 16 лютого до 15 травня 2018 року, повідомляє “Українські Новини“.

“Місія Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні констатує виникнення можливих складнощів в голосуванні на президентських і парламентських виборах для 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб, через складну процедуру реєстрації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що громадяни, які проживають уздовж лінії розмежування, не зможуть взяти участь у виборах за місцем проживання, через запобіжні заходи, ухвалені Кабміном.

Як повідомлялося раніше, четвертий рік внутрішньо переміщені громадяни не можуть, через неврегульованість законодавств голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання. Хоча переважна більшість переселенців, за даними соціологічних опитувань, не планують повертатися у свої колишні домівки, а хочуть залишатися там, куди виїхали.

У МінТОТ підрахували, що наразі в Україні офіційно зареєстровано 1,6 мільйона переселенців з Донбасу.

Читайте також:  «Жестко пошла ответка»: «третья сила» ударили по позициям «ЛНР»