Виконавцю заборонили в’їзд в Україну.

Спікер СБУ Артем Дехтяренко прокоментував позов Алішера Валєєва (Моргенштрен), який він подав до Окружного адміністративного суду Києва проти СБУ через включення себе до переліку осіб, які становлять загрозу нацбезпеці України. Про це пише «Радіо Свобода».

Спікер заявив, що СБУ діяла виключно в рамках законодавства і готова захищати свою позицію в суді.

«Служба безпеки України діє виключно в рамках законодавства і у листі, надісланому на Міністерство культури та інформаційної політики України міститься аргументована позиція, чому СБУ рекомендує включити дану особу до переліку. Ми стоїмо на сторожі національних інтересів України і готові захищати нашу позицію у суді», – сказав Дехтяренко.

Нагадаємо, що 22 квітня 2021 року Моргенштерн був включений Мінкультом до переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

Виконавець вважає несправедливим, що його включили до переліку осіб, які становлять загрозу нацбезпеці України. Також він просить витребувати в СБУ відповідну постанову.

Сам Моргенштерн повідомляв, що має намір на початку літа 2021 року перетнути кордон України та виступити з концертами. Це повідомлення російського репера викликало критику в мережі щодо гастролей, які він анонсував у Києві, Харкові і Запоріжжі.

Моргенштерн раніше заявляв у пресі, що не розглядає «кримський ринок» для концертів, бо потім його не впустять на материкову Україну.

У березні 2021 року Україна порушила кримінальну справу проти 23 російських артистів, які незаконно відвідували тимчасово окупований Крим у 2018 році та виступали на відкритті Керченського мосту.

Раніше до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці України, потрапили двоє акторів з російського фільму про окупацію Криму. Також Мінкульт за поданням СБУ вніс до «чорного списку» грузинського музичного продюсера Бесаріона Шпетішвілі (Брендона Стоуна).

Читайте також:  В Донецке замечен российский БТР-80 (фото)

Скріншот відео СБУ