Томаш Фіала: Це було б невиправдано та несправедливо, якби мене внесли до реєстру.

Генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала у програмі «Мокрик По Живому» на hromadske заявив, що не потрапляє під критерії президентського законопроєкту про деолігархізацію.

 

«Мої юристи прочитали законопроєкт про деолігархізацію і сказали, що я не потрапляю під ті критерії – тільки під 2 з 4 (статки та володіння медіа). Хоча, звичайно, є різне володіння медіа. Є як у нас, коли ми не впливаємо на політику видання. Думаю, що президенту та його колегам треба фокусуватися не на володіння медіа, а на незалежну політику медіа», – каже Фіала.

 

Фіала додав, що було б «невиправдано та несправедливо», якби його внесли до реєстру, «навряд чи я туди потраплю».

 

«Є суди в Україні, які повинні вирішувати в остаточній інстанції», – сказав Фіала.

 

Також Фіала вважає, що «напрям боротьби з олігархами є правильний», і він радий, що президент Володимир Зеленський і його політична партія на цьому фокусуються.

 

«Закон про олігархів не працюватиме, якщо у нас не буде справедливого суду, не будуть правильно працювати правоохоронні органи. Без верховенства права цей закон – це імітація боротьби, легкий спосіб відзвітуватися перед виборцем, мовляв, я ось ухвалив закон, тут призначив людей – ось олігархи. Складніший шлях досягнення цієї мети – це реформувати суди, правоохоронні органи й побороти корупцію», – вважає Фіала.

 

Інвестиційній компанії Dragon Capital належать журнал, сайт і «Радіо НВ», інтернет-видання «Українська правда», спеціалізовані виданнями «Мінфін» та Finance.ua.

 

Сумарна аудиторія НВ і УП перевищує показники інших онлайн-ресурсів і більшості телеканалів. Обидва видання мають високі показники дотримання журналістських стандартів від Інституту масової інформації. Сумарно місячний обсяг трафіку новинних ресурсів Dragon Capital разом з УП – від 56,85 до 75,5 млн заходів (дані SimilarWeb і Google Analytics різняться).

Читайте також:  Чому не можна голосовати за Ірину Верещук - Бондаренко (ВІДЕО)

 

Томаш Фіала зазначив, що об’єднання редакції «Української правди» з редакцією НВ не буде.

 

2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про олігархів. Його текст доступний на сайті парламенту.

 

Законопроєкт пропонує покласти на РНБО функцію відносити громадян до категорії олігархів, якщо вони відповідають щонайменше трьом з чотирьох критеріїв. Зокрема, якщо особа:

 

    1. Бере участь у політичному житті;

 

    1. Має значний вплив на засоби масової інформації;

 

    1. Є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» та протягомодного року поспіль підтримує або посилює це становище;

 

    1. Підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

 

Заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук вважає, що парламент може схвалити законопроєкт про олігархів вже восени.

 

Партія «Європейська Солідарність» заявила, що законопроєкт про олігархів направлений особисто проти п’ятого президента Петра Порошенка, головною його метою нібито «є узурпація Володимиром Зеленським влади».

 

Український бізнесмен та медіавласник Ігор Коломойський, проти якого США запровадили санкції заявив, що «морально готовий» потрапити до офіційного реєстру олігархів.

 

Пресслужба Ріната Ахметова заявила, що бізнесмен не є олігархом, а є «найбільшим інвестором» в економіку країни.

 

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що законопроєкт про деолігархізацію може призвести до конфлікту інтересів, адже «помилково пропонує покласти на РНБО невластиві органу функції».

 

Фото: hromadske