Відповідне рішення Радбез ухвалив 18 червня.

Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти олігарха та медіавласника Дмитра Фірташа, а також бізнесмена Павла Фукса. Про це під час брифінгу повідомив секретар Радбезу Олексій Данілов.

 

За словами Данілова, санкції проти Фірташа запроваджені через його участь у титановому бізнесі та через постачання сировини на військові підприємства Росії. Секретар Радбезу заявив, що відповідний факт був встановлений українською розвідкою.

 

«Це постачання сировини, яка потім йде – і це підтверджено нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. Ми не можемо допустити, щоб це продовжувалось», – сказав Данілов.

 

Секретар Радбезу додав, що крім Фірташа, санкції запроваджені щодо тих підприємств, які безпосередньо інтегровані у військово-промисловий комплекс Росії, який використовує титан у військовій сфері.

 

Фірташ є одним з найбагатших бізнесменів України, зокрема, він контролює майже всі українські облгази. Зараз Фірташ у Відні під домашній арештом через справу ФБР проти нього. Зокрема, його звинувачують у відмиванні грошей і участі в корупційних схемах. Через міжнародну групу компаній Group DF олігарх контролює медіагрупу «Inter Media Group» (до складу якої входить, зокрема, телеканал «Інтер»).

 

У свою чергу, санкції проти Фукса запроваджені через «незаконне отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні». Данілов уточнив, що це «ситуація, пов’язана з компанією “Голден Деррік”».

 

«Ви знаєте, що ця людина, яка за один день все це отримала, вона подала у суд на указ президента. Ми наголошуємо, що не допустимо, щоб люди, які в незаконний спосіб отримали преференції від держави, і немає значення, коли це відбувалося – чи за Віктора Федоровича, чи за Петра Олексійовича – ми наголошуємо, що надра – це стратегічний ресурс нашої держави. Згідно з Конституцією, всі громадяни, ми всі з вами є власниками цих надр, і ними треба розпоряджатися у такий спосіб, щоб суспільству було відомо, хто за цим стоїть», – сказав Данілов.

Читайте також:  Игорь Савчук та Ярослав Бондаренко отримали підтримку від директора центру "Миротворець" Романа Зайцева

 

Ще у березні РНБО запровадила санкції проти 19 компаній, що працюють в сфері користування надрами. За даними ЗМІ, частина з них була пов’язана з Фуксом.

 

Павло Фукс народився у Харкові, однак довго жив у Москві, де й заробив свій капітал. У сферу бізнес-інтересів Фукса входить банківський сектор, нафтова галузь, будівництво. Як повідомляли «Схеми», на сайті російської будівельної корпорації MOS CITY GROUP він був зазначений головою ради директорів. На тому ж сайті зазначається, що Фукс має подяку від російського президента за «внесок у становлення російської економіки».

 

У березні 2021 року видання Obozrevatel повідомило, що Фукс подав до суду заяву про відкриття провадження у справі щодо банкрутства компанії-видавця Obozrevatel – ТОВ «Золота Середина». Заява була подана у зв’язку з нібито нездатністю видання сплатити компенсацію у розмірі 300 тис. грн. Видання заявляло, що йому штучно заважали сплатити «борг» і що його таким чином намагаються захопити. Пізніше Obozrevatel повідомив, що Фукс відмовився від своєї заяви про банкрутство видання.

 

Зауважимо, що це не перші резонансні рішення Радбезу щодо запровадження санкцій проти громадян України.

 

У лютому 2021 року РНБО запровадила санкції проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції запроваджені строком на п’ять років і передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, формальним власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака вимкнули з етеру.

 

Крім того, РНБО запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції були запроваджені за статтею «фінансування тероризму».

 

Скріншот відео: Радіо Свобода

 

Читайте також:  Темное прошлое нынешнего руководства ГПУ

Читайте також: