Чим викликане нове загострення на трасі “Бахмутка” (КАРТА)

Останніми днями найбільш гарячим відрізком лінії фронту є так звана траса “Бахмутка”

Попри так зване “хлібне перемир’я”, яке триває вже п’ятий тиждень, на Донбасі не вщухають обстріли російськими терористами та їх місцевими посіпаками позицій Збройних сил України та житлових будинків мирних жителів.

Також не припиняються вилазки російсько-терористичних диверсійно-розвідувальних груп, особливо в районі Бахмутської траси.

При цьому ЗСУ до останнього намагались дотримуватись режиму тиші, однак, коли виникає безпосередня загроза життю і здоров’ю військовослужбовців, українські командири приймають рішення на адекватне відкриття вогню у відповідь.

Все це призвело до того, що останніми днями зав’язались позиційні бої на кількох, традиційно гарячих напрямках Луганщини. Зокрема, в Калиновому і Катеринівці.

Власне, містечко Калинове знаходиться в географічному центрі густонаселеного прикордонного району так званої “ЛНР”. Окрім Калинового, тут зосереджені такі міста, як: Первомайськ, Кадіївка (екс Стаханов), Голубівка (екс Кіровськ), Брянка, Алмазне, Ірміно, Алчевськ, Сентянівка (екс Фрунзе) та інші. На півдні цей район підпирає Світлодарська дуга, а на півночі він плавно підходить до річки Сіверський Донець.

Окрім цього це чи не єдине місце на карті, де так звана “ЛНР” має сухопутній кордон з підконтрольною Києву Україною. Адже, переважна більшість лінії розмежування проходить широкою і стрімкою річкою Сіверський Донець, мости через який майже всюди зруйновані, а форсувати цю річку під вогнем противника не кожний наважиться. Все це накладає свій відбиток на перебіг та характер бойових дій.

З даних прес-центру штабу АТО відомо, що в ніч з понеділка на вівторок близько опівночі незаконні збройні формування відкривали вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів по опорному пункту сил АТО в районі Катеринівки. Після цього група бойовиків під вогневим прикриттям впритул наблизились до укріплень ЗСУ, після чого зав’язався бій, який тривав майже годину.

Читайте також:  Эндрю (Андрей Галущенко) был не волонтером, а сотрудником СБУ и убили его не "боевики" - Матиос

У вівторок обстріли Катеринівки продовжились, а в ніч з вівторка на середу відбувся ще один бій між ЗСУ і терористами – цього разу поблизу Калинового. Як вдалося встановити, українські солдати під покровом ночі перейшли через лінію фронту, рухаючись у напрямку Калинового. На попереджувальні постріли терористів наші не відреагували, продовживши рух вперед, тому, власне, й зав’язався бій.

Варто зазначити, що певна логіка у просуванні ЗСУ на цій ділянці фронту є, тому що з цього району терористи регулярно “прасують” українські позиції поблизу Катеринівки, Попасної, Новозванівки і Троїцького. Отож, вилазка українських військ мала превентивний характер. Не варто забувати стару військову мудрість: чим більше ворог змушений оборонятися, тим менше він думає про власний наступ.

А ситуація на цій ділянці фронту справді незавидна для бойовиків, але для її розуміння треба звернути увагу на ще один момент. Мова йде про події на Світлодарській дузі, які відбувались паралельним курсом. Така активність бойовиків на Світлодарській дузі зовсім не безпідставна, адже, по суті, величезний шмат “ЛНР” опинився мало того, що майже відрізаним від “столиці”, так ще й під загрозою оточення.

Тут Україна може потихеньку рухатись углиб території “ЛНР” аж до лівого берега річки Лозової одразу з обох боків: з північної частини Світлодарської дуги і з Сентянівки (екс-Фрунзе), моніторячи при цьому реакцію Росії.

І якщо активного втручання Кремля у ситуацію не буде, то наслідки можуть бути самими серйозними. А поки Москва думає, що їй робити, українські артилеристи успішно опановують новітні технології, які надходять до них разом з волонтерськими планшетами з відповідними артилерійськими програмами і точковими ударами гасять вогневі точки ворога.

Що стосується глобального стану речей, то судячи з останніх подій, чергового широкомасштабного загострення можна очікувати вже найближчим часом. Принаймні, на Луганщині. До речі, місяць тому самі військовослужбовці з цього району неофіційно говорили, що через 2-3 місяця багато що проясниться на фронті. Причому, проясниться на нашу користь. Тому давайте запасемось терпінням і зачекаємо. Чекати залишилось недовго.

Читайте також:  Справа щодо військової агресії Росії проти України налічує 800 томів, — Луценко

depo.ua