Питання вентилювання приміщень з високою вологістю стоїть вкрай гостро, адже слабке провітрювання може призвести до виникнення множинних колоній грибків і цвілі. Наявність таких «сусідів» не тільки робить перебування відпочиваючих у парній не естетичним і неприємним, але може також завдавати шкоди здоров’ю, викликаючи астму або алергію. Ефективна вентиляція в сауні чи лазні – один із найважливіших аспектів експлуатації таких будівель, тому передбачити нюанси її облаштування потрібно на етапі проектування та не нехтувати навіть дрібними деталями під час будівництва. Обладнання для вентиляції саун можна придбати в магазині saunashop.com.ua.

Повітрообмін у парній

З курсу елементарної фізики відомо, що нагріте повітря завжди піднімається вгору і перебуває ближче до стелі, а холодні повітряні маси опускаються донизу, до поверхні підлоги. На цих простих правилах заснований повітрообмін у сауні. Критерієм якісної вентиляції є показник кількості оновлень повітря у приміщенні. Протягом години має відбутися від 7 до 10 оновлень, тоді вентиляція у сауні працює добре.

Створення такої системи вимагає створення додаткових отворів, розміщення яких передбачається проектом. Найбільший ефект провітрювання досягається, коли припливний отвір розташований біля печі, а вихідний – на протилежній стіні. Експлуатація лазень та саун не здійснюється безперервно, робочий цикл поділяється на етапи:

  • експлуатаційний період;
  • провітрювання та прибирання;
  • час очікування.

Для повного провітрювання приміщень після перебування відпочиваючих двері парної бажано не закривати протягом доби.

Схеми вентиляції в сауні

Для того, щоб сауна функціонувала в правильному режимі, в ній має бути припливно-витяжна вентиляція. Насправді перевірено, що найефективніша схема передбачає подачу повітря через люк, розташований за піччю близько до підлоги. Припливні отвори також облаштовуються у дверях. Вихідних отворів на стіні, протилежній печі, має бути два: одне на висоті близько 1 м над підлогою, інше – під стелею. Люки з’єднують коробом.

Читайте також:  Донецкие выпускники в 2017 году опять вместо дипломов получат бумажки «ДНР» и никаких перспектив на трудоустройство

Часто використовується схема простіше: припливний отвір знаходиться над піччю, а вихідний – навпроти печі. Така вентиляція в сауні буде дієвою лише за додаткової умови – у приміщенні вентилятора, що розганяє повітряні маси.

Помилки, що часто допускаються при облаштуванні вентиляційної системи

Проектуючи вентиляцію, слід уникнути найпоширеніших помилок. Всі вони належать до розташування отворів:

  • На одній висоті. Така схема – гарантія появи протягів унизу та скупчення нагрітого повітря біля стелі.
  • Тільки один отвір під стелею. Запобігає змішуванню повітряних мас. Сауна перетвориться на парник, куди не буде доступу свіжого повітря.
  • Вихідний отвір під стелею, вхідний – над поверхнею підлоги.

Виникнуть проблеми з прогріванням такого приміщення (потрібно багато часу та дров). Щоб облаштувати вентиляційну систему, слід максимально врахувати вказівки спеціалістів.