31 січня 2023 року Верховна Рада України проголосувала у другому читанні законопроєкт №8401, який передбачає скасування деяких податкових пільг, запроваджених у квітні попереднього року. Зміни наберуть чинності 1 липня, і зачеплять, зокрема, представників грального бізнесу, представники якого втратять можливість перебувати на спрощеній системі оподаткування зі сплатою 2%-ого єдиного податку.

Ключові зміни з 1 липня 2023 року

Законопроєкт №8401 передбачає, що пільги, запровадженні з 1 квітня 2022 року, можуть діяти до скасування воєнного стану, однак не довше, ніж до 1 липня 2023 року. Тобто, бізнес та ФОПи повинні повернутись до механізму оподаткування, який діяв в їх сфері до початку повномасштабної війни.На думку учасників грального ринку, це стане суттєвим ударом для операторів, яким в останній рік і так важко вести діяльність через вимушене закриття наземних закладів, постійні інформаційні атаки на гральний бізнес.

Передбачається скасування таких податкових пільг:

  • право перебувати на третій групі спрощеної системи оподаткування зі сплатою фіксованого 25%-ого єдиного податку;
  • право для ФОП 1-ї та 2-їI груп не сплачувати єдиний податок;
  • відмова від документальних перевірок;
  • ненакладення штрафів за порушення податкового законодавства (несвоєчасна сплата ЄСВ, порушення порядку використання РРО).

Також, знову заборонять роботу програмних реєстраторів розрахункових операцій в офлайн-режимі без виданого діапазону фіскальних номерів. Законодавці, планують таким чином збільшити надходження до бюджету, адже у 2022 році плани зі сплати податків, зокрема, гральною сферою, були повністю провалені. Хоча, більшою мірою, аналітики це пов’язують з невирішеним питання податкової роботи та великою кількістю нелегальних закладів.

Реакція грального бізнесу

Аналітики сходяться на думці, що на початку 2022 року держава прийняла єдино правильне рішення, ввівши податкові пільги для бізнесу. На той момент, компанії та ФОП не розуміли, як їм далі вести свою діяльність, і тому потребували державної підтримки. З часом більшості вдалось переформатувати свою роботу з врахування викликів воєнного часу. Так, гральний бізнес зумів максимально перенести свою роботу в онлайн-сферу, що допомогло зберегти ринок. За останні місяці суттєво зросла кількість прихильників онлайн-казино, почали активні проводити турніри з онлайн-покеру та т.п.

Читайте також:  5 варіантів застосування гнучких ЛЕД екранів

А от рішення скасовувати можливість застосування спрощеної системи оподаткування для грального бізнесу оператори сприйняли доволі скептично. Вони вважають, що це призведе до відтоку компаній в тінь.