У межах реалізації Програми НАТО «Удосконалення військової освіти» в Україні розпочала роботу делегація експертів НАТО.

Іноземні фахівці, які прибули в Україну на чолі з представником Управління політичних справ та політики безпеки Міжнародного секретаріату НАТО, директором Програми «Удосконалення військової освіти» Маріушем Солісом, є експертами у розбудові системи професійної військової освіти та підготовці сержантського складу.

Як повідомили під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі представники МО України, фахівці вивчатимуть досягнутий прогрес та проблематику реалізації даної програми.

Слід зазначити, що цього року Міністерство оборони України поглибило співпрацю вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів із військовими навчальними закладами країн-членів НАТО і партнерів, беручи активну участь у програмі DEEP та виконуючи заходи Дорожньої карти DEEP — Україна на 2016 рік.

За підтримки уряду США у вищих військових навчальних закладах держави розгорнуто інтенсивні курси вивчення іноземної мови, на яких протягом року пройдуть підготовку близько 600 військовослужбовців Збройних Сил України.

Також понад 250 військовослужбовців та державних службовців навчатимуться на спеціалізованих мовних курсах для цивільного персоналу Міноборони та Збройних Сил України, бортових перекладачів тощо.

Слід зазначити, що зараз до мережі військових навчальних закладів України входять 2 університети, 4 академії, 4 військові інститути, 2 факультети, 24 кафедри військової підготовки, 10 кафедр медицини катастроф та військової медицини, а також 2 військові ліцеї у містах Київ та Одеса.

Джерело