Зазначимо, що вперше за 20 років в історії «Сі Бризі» цього року на «Сі Бризі-2017» штаб України та штаб НАТО працюють разом.

Включно по 23 липня триватимуть міжнародні маневри «Сі Бриз-2017». Цього року вони масштабні за всі 20 років своєї історії. В навчаннях приймають участь 16 країн – та лише три з яких включно України не є наразі членами НАТО.

У ході навчань два штабу працюють разом: керівництво маневрів і окремий штаб морського командування, розроблений за стандартами НАТО.

Нагадаємо, що на початку місяця президент України – Петро Порошенко підписав Закон про визнання членства в НАТО держаним пріоритетом.

За цим відбувся візит в Україну генсекретаря Альянсу Єнса Столтенберґа, його виступ у Верховній Раді та відкриття в Києві офісу Представництва Північноатлантичного альянсу.

Всі завдання координуються та виконуються злагоджено. Для України досить важливо привести Збройні сили України до стандартів НАТО означає не тільки досягнути оперативної, технічної сумісності. Завдань досить багато, одним з них є і знання англійської мови.

Речник командування ВМС України Олег Чубук згадав часи, коли на українському флоті, включаючи штаб ВМС, англійською володіли поодинокі офіцери.

Стосовно стандартів НАТО Олег Чубук вважає, що «з ними треба зростати з академічної парти».

«На сьогодні щонайменше третина офіцерів штабу командування ВМС непогано знають англійську. Хоча, звісно, треба вдосконалюватись», – сказав він.

Пріоритетом в арміях НАТО і цілком в “західних” арміях є безпека військовослужбовців.

«Там в алгоритм підготовки офіцера закладається порядок дій, які мають максимально убезпечити солдата», – розповів віце-адмірал Гайдук. Автоматизацію, коли техніка замість людини виконує завдання, також, на його погляд, є складовою безпеки особового складу.

Читайте також:  Україна отримала від НАТО 35 млн євро через трастові фонди

Використано фото та відео матеріали “Радіо Свобода”