Організація системи опалення приватного будинку доволі складна справа. З одного бору вона повинна забезпечувати комфортні умови проживання, з іншого боку вартість експлуатації має бути якомога нижчою. Основою будь якої системи опалення є котел. Тож враховуючи ці два фактори оптимальним варіантом для приватного будинку є твердопаливний котел. Це обладнання працює на дешевому енергоресурсі, тож ціна одиниці тепла порівняно низька, а умови експлуатації не потребують від користувача значних трудових затрат. Крім того вибір такого обладнання досить великий. Твердопаливний котел можна підібрати як під невелику дачну будову так і під заміський котедж великої площі. Замовити таке обладнання сьогодні можна навіть через мережу інтернет з доставкою. Наприклад на сайті магазину «Екотерм» за посиланням https://eccoterm.com.ua/ представлено більше двохсот моделей різних видів та потужностей.

Переваги твердопаливного котла:

  • Низька ціна енергоресурсу.
  • Висока інерційність і теплоємність системи опалення.
  • Широкий спектр та доступність енергоресурсу, що використовується.
  • Простота монтажу та експлуатації.

Твердопаливним називають опалювальні котли в яких теплова енергія виробляється шляхом спалювання твердого палива (дрова, торф, вугілля, паливні брикети, пелети). Широка диверсифікація дозволяє обрати той варіант, який якнайкраще задовольнить потреби домогосподарства. Кожен із видів твердого палива є досить розповсюджений на території нашої країни. Дрова та паливні брикети можна віднести до швидко відновлюваних видів. Тож їх використання не приводить до виснаження природних ресурсів.

Основою твердопаливного котла є зварна конструкція з листової сталі – корпус. Він має подвійну стінку, всередині якої циркулює теплоносій. Корпус розділений на окремі зони: камеру завантаження, теплообмінник та зольник. Кожна з зон відповідає за окремий технологічний процес. В камері згорання відбувається завантаження та горіння енергоресурсу. Нагріті димові гази потрапляють до теплообмінника. Проходячи через цю частину тепло передається через стінки. Чим більша площа поверхні теплообмінника, тим ефективніша робота котла. Остаток палива, що не згорів просипається через колосникову решітку до зольника. Тут він накопичується і потребує періодичного очищення.

Читайте також:  Іпотека Зеленського: що не так з 7% кредиту на житло (ВІДЕО) -

Управління режимами сучасного твердопаливного котла відбувається за допомогою електронного програматора. Однак існують моделі з повністю механічним керуванням. Це особливо актуально для встановлення в місцях з перебійною подачею електроенергії.