Новачок у каві? У світі кави існує багато термінології. Це може бути дуже складно для людини, яка тільки починає вчитися цінувати каву та вперше знайомиться з цим глобальним напоєм.

Одним із перших термінів, які ви, безсумнівно, зустрінете, є «мелена кава», але що таке мелена кава?

Отже, що таке мелена кава?

Коротше кажучи, мелена кава — це те, з чого готується кава. Це означає, що це найпоширеніша форма кави, яку можна знайти в магазинах. Узнайте яка кава мелена ціна в магазині 1001Coffee.

Щоб зрозуміти це, почнемо з самого початку:

Вся кава походить від кавового дерева (рід Coffea). Вишні дерева збирають і обробляють, щоб отримати доступ до крихітних насіння, які вони містять, які називаються зеленими кавовими зернами. Ці зелені кавові зерна потім обсмажуються перед тим, як бути готовими до вживання, і називаються цілі кавові зерна.

Однак перед заварюванням цілі кавові зерна подрібнюють на більш дрібні частинки, щоб отримати якомога більше смаку.

Це можна зробити за допомогою різноманітних інструментів, зокрема електричних кавомолок, блендерів, ступок і товкачиків або кухонних комбайнів. Після помелу в одному з цих пристроїв цілі кавові зерна називають «меленою кавою».

Розміри помелу кави

Чим більше ви обробляєте каву, тим дрібнішими будуть частинки кави. Сорти меленої кави, які часто використовуються, включають:

Кава грубого помелу

Крихкі частинки кави розміром приблизно з кошерну сіль.

Кава середнього помелу

Пісок розміром приблизно з крупнозернистий пісок.

Кава дрібного помолу

Гладкі на дотик частинки приблизно такого ж розміру, як гранули кухонної солі або цукру.

Кава екстрадрібного помолу

Частинки, менші за гранули кухонної солі чи цукру.

Турецька

Дрібний порошок, схожий на борошно.

Готуючи мелену каву, важливо пам’ятати про обрану вами техніку заварювання, оскільки деякі методи заварювання та кавове обладнання потребуватимуть більш грубих або дрібних часток кави. У загальних рисах:

  • Поршневі каструлі та френч-преси потребують кави грубого помелу
  • Для перколяцій потрібна кава грубого помелу
  • Вакуумні кавники потребують кави грубого помелу
  • Для крапельних кавоварок із запозиченими плоскими фільтрами потрібна кава середнього мелу
  • Крапельні кавоварки  із запозиченими конусними фільтрами потребують кави дрібного помелу
  • Кави для еспресо мокко  потребують дрібно меленої кави
  • Еспресо-машини потребують кави дуже дрібного помелу
  • Ibriks “Турка” вимагає турецької меленої кави (надзвичайно тонка кава)
Читайте також:  У Рівному побудують турбокільце (ВІДЕО) -

Якщо у вас немає кофемолки, ви можете купити розфасовану мелену каву яку пропонує інтернет магазин кави та чаю 1001Coffee.

Основні переваги купівлі кави таким чином полягають у тому, що ви уникаєте клопоту, пов’язаного з її власним помелом, і ви знаєте, що її помелено до потрібної вам крупності.

Як довго мелена кава залишається свіжою?

Після обсмаження кава починає досить швидко окислюватися. Окислення відбувається, коли молекули кисню вступають у контакт із сполуками кави, змінюючи їх структуру.

Це вплине на кислоти, ароматичні речовини та олії в каві — різко змінивши смак і запах кави.

Коли кава була змелена, вона окислюватиметься ще швидше, оскільки більша площа поверхні піддається впливу кисню. Крім того, чим дрібніший помел кави, тим швидше вона окислюється.

Іншими словами, наддрібний помел, виготовлений для вашої еспресо-машини, окислюватиметься у багато разів швидше, ніж грубий помел, який ви зробили для френч-пресу.

Тривалість кави середнього або грубого помелу

Кава середнього або грубого помелу зберігає максимальну свіжість протягом дня або двох. Якщо каву зберігати у вакуумній ємності, щоб захистити її від кисню, може пройти до 7-10 днів, перш ніж смак і аромат кави почнуть значно слабшати. Хороша новина полягає в тому, що цей тип кави все ще буде приємним протягом наступних тижнів, але він може бути не таким свіжим.

Кава дрібного помелу тривалість часу

Кава дрібного помелу залишається свіжою лише кілька годин, і тому багато любителів кави вважають, що каву дрібного помелу, яку збираються використовувати для приготування еспресо, потрібно зварити протягом кількох хвилин, оскільки вона швидко окислюється.

Якщо ви готуєте еспресо вдома, як правило, найкраще змолоти цілі зерна й одразу використовувати мелену каву.

Читайте також:  Где взять займ онлайн на карту круглосуточно в Украине?

Тривалість цілі кавові зерна

Цілі кавові зерна можуть залишатися максимально свіжими протягом тижня в паперовому пакеті або протягом 3-4 тижнів, якщо зберігати їх у вакуумно закритому контейнері. Ось чому віддані любителі кави зберігають свою каву в зернах і мелять її, коли їм це потрібно.

Як довго зберігається мелена кава?

Хоча смак меленої кави починає слабшати дуже швидко, вона може залишатися придатною для пиття протягом кількох років. Мелена кава насправді не псується, якщо вона не забруднена водою чи іншою рідиною!

Кава, витримана кілька місяців, може мати досить м’який смак, але це не загрожує вашому здоров’ю.

Як зберігати мелену каву: поради щодо зберігання меленої кави

Правильне зберігання меленої кави допоможе подовжити її свіжість і отримати більше задоволення від приготування. Простіше кажучи, найкращий спосіб правильного зберігання меленої кави — це робити все можливе, щоб тримати її подалі від повітря, вологи, тепла та світла.

Тримайте це на полиці

Найкраще зберігати каву в герметичному контейнері в прохолодній темній шафі. Вам також слід зберігати мелену каву в якомога меншій ємності, щоб обмежити кількість повітря, що контактує з кавою, уповільнивши процес окислення.

Якщо у вас є вакуумний контейнер для зберігання, це ще краще!

Заморожування кави

Ніколи не зберігайте мелену каву в холодильнику та не заморожуйте її, оскільки це може ввести вологу у каву та зіпсувати її. Якщо ви купили мелену каву, не зберігайте її в упаковці, в якій вона була, оскільки вона не буде герметичною.

Дякуємо, що прочитали нашу статтю. Сподіваємось, ці поради щодо зберігання меленої кави допоможуть вам збільшити термін служби ваших кавових напоїв. Щоб отримати більше статей, слідкуйте за оновленнями!