Клавіатура — пристрій введення даних, без якого практично неможливо уявити персональний комп’ютер. Це необхідний елемент системи, що дає змогу набирати текст, керувати персонажами у відеоіграх, спілкуватися в месенджерах у текстовому режимі тощо. До питання вибору моделі варто поставитись ретельно, оскільки це робочий інструмент, який ми використовуємо майже щодня і він має бути максимально ергономічним та комфортним.
Окрім технічних аспектів, варто враховувати цільове призначення і виробника. Бренди Razer і Hator переважно постачають на ринок моделі для геймерів, а Logitech, a4Tech та Vinga спеціалізуються на універсальних пристроях для офісної роботи й повсякденних завдань. У каталозі онлайн-магазину алло.юа можна дізнатися поточну вартість клавіатури в Україні.

Форм-фактори

З огляду на форм-фактор виділяють чотири різновиди клавіатур:

  1. Повнорозмірні. Моделі, які додатково оснащені цифровим блоком.
  2. Компактні. Клавіатури меншого розміру без нампадів. До цієї категорії також належать безрамкові пристрої формату TKL.
  3. Кейпади. Спеціальні пристрої для геймінгу, які мають аналогові стіки або функціональні кнопки для швидких дій.
  4. Числові блоки (нампади). Допоміжні інструменти, корисні для тих, кому доводиться вводити багато цифр.

 

На ринку також є просунуті моделі, оснащені зручним тачпадом.

Різновиди клавіш

Більшість сучасних клавіатур є механічними або мембранними. Пристрої першого типу оснащені перемикачами, що спрацьовують під час натискання. Є декілька типів перемикачів, які відрізняються різною глибиною ходу й силою необхідної механічної дії.
Мембранні клавіші мають прокладку з гуми або силікону. Вони в середньому мають кращий захист від потрапляння вологи та видають менш гучні звуки під час спрацьовування. Кнопки мембранного типу переважно використовуються в бюджетних моделях.

Тип підключення

За цим параметром є два основних типи:

  1. Дротові. Варіант для тих, хто не бажає постійно дбати про заряджання акумулятора або періодично замінювати батарейки. Більшість ігрових моделей є дротовими, оскільки забезпечують швидшу реакцію. Цей параметр є критичним для професійних геймерів.
  2. Бездротові. Зручне рішення для підключення до мобільних девайсів: промислових ПК із сенсорним екраном, планшетів, смартфонів, серверних стійок.
Читайте також:  Бонуси від онлайн-казино Космолот: огляд

 

Конструктивні особливості

Виділяють такі характеристики:

  1. Безрамковий (скелетний) корпус. Клавіатури з такою конструкцією передбачають спрощений доступ до клавіш для зручного очищення та догляду.
  2. Стандарт вологозахисту. Згідно зі статистикою, клавіатура найчастіше виходить із ладу внаслідок потрапляння всередину рідини.
  3. Підставка для зап’ястя. У каталозі брендів є моделі, оснащені спеціальною підставкою для правильного положення кисті руки. Такий аксесуар також можна придбати окремо.

 

Вибираючи клавіатуру, радимо насамперед орієнтуватися на власні потреби та попередній досвід.