Джерело безперебійного живлення (UPS) які у великому асортимені ви можете придбати за посиланням https://prel.prom.ua/g653550-dzherela-bezperebijnogo-zhivlennya — це пристрій, який дозволяє комп’ютеру продовжувати працювати принаймні короткий час у разі припинення вхідного живлення. Поки енергія надходить, вона також поповнює та підтримує накопичення енергії. Чим більше накопичено енергії, тим довше можна підтримувати потужність, з практичними обмеженнями, які обговорюватимуться пізніше. Відмінності між системами ДБЖ полягають у технології, яка дозволяє їм виконувати свою роботу.Енергія може зберігатися різними способами. Найпоширенішими є акумуляторні батареї. Для простоти приклади та ілюстрації в цій статті базуватимуться на цій технології. Однак кінетична енергія також може зберігатися у важких обертових маховиках або енергія може зберігатися як паливо.

Які бувають різні типи ДБЖ?

Найпоширеніший тип ДБЖ є також найефективнішим, зазвичай називається ДБЖ із повним або подвійним перетворенням . Для будь-якого ДБЖ джерелом живлення є змінний струм (AC), який також необхідний для більшості інформаційно-технологічного обладнання (ITE).

Батареї, з іншого боку, є пристроями постійного струму (DC), тому всі акумуляторні ДБЖ повинні перетворювати — або випрямляти — вхідну напругу змінного струму на постійний, щоб заряджати батареї. ДБЖ також має подавати змінний струм до ITE, тому живлення постійного струму має перетворюватися назад на змінний за допомогою пристрою, відомого як інвертор.

У ДБЖ з подвійним перетворенням потужність постійно проходить через випрямляч, а потім через інвертор до ITE. Вихідна напруга та частота повністю ізольовані та не залежать від вхідної напруги та частоти. Вони навіть можуть повністю відрізнятися від входу, тому ця система технічно класифікується як незалежна від напруги та частоти (VFI).

Незалежність від напруги та частоти: на малюнку нижче показано систему VFI у нормальному режимі роботи. Аномалії у вхідній потужності вирішуються двома способами. Пристрій придушення перенапруг (SPD) поглинає особливо сильні скачки напруги . Вони можуть бути спричинені ударами блискавки в лінії електропередач, великі двигуни, які використовуються в ліфтах, або медичне електронне обладнання; зварювальники або численні інші джерела. Але навіть найменші коливання, включно з провалами напруги або перебоями, ніколи не потрапляють через ДБЖ VFI на вихід.

Читайте також:  У КМДА заявили про загрозу зриву заходу до 9 травня -

Батареї є чудовими амортизаторами електричних ударів, але вони також підтримують постійну та постійну напругу до інвертора, який повністю ресинтезує напругу та струм, щоб потужність, що надходить до ITE, була чистою та стабільною. Підключення кондиціонерів або інших двигунів до ДБЖ, що обслуговує ITE, може забруднити цю чисту вихідну потужність, тому це не рекомендується.

Батарея завжди включена в ланцюг у нормальному режимі роботи, забезпечуючи невелику кількість енергії, коли це необхідно, наприклад, під час перебоїв, тому немає жодної перерви у вихідній потужності.

У разі збою живлення від мережі, батарея продовжує подавати накопичену енергію до інвертора, який продовжує подавати чисту енергію до ITE. Коли живлення від мережі відновлюється, воно повертається через випрямляч, живить інвертор і заряджає батареї.