Вісім з одинадцяти затриманих “тітушок-антимайданівців” виявились представниками охранної фірми “Донбас Безпека”, яка неодноразова “засвітилась” в рейдерських захопленнях та інших протиправних діях, наприклад: 
– “Донбас Безпека”, тероризують весь дачний кооператив Глядин, біля с.Хотянівка (під Вишгородом).
– Люди Семена Семенченнко из охранной фирмы «Донбас Безпека», помошники депутата Борислава Березы и Деснянская РГА помогают застройщику – скандальным братьям Мунтянам, пасторам церкви «Возрождение», которые «крышуют» Троещенский рынок.
– Рейдерские разборки в Кировоградской области: видео потасовок с полицией.

Про це повідомив користувач соціально мережі Twitter  після перегляду Відеостріму з місця подій

 

“Всього було затримано 11 осіб, їх доставили в райуправління поліції. Двох уже відпустили. Після складання адмінпротоколів їх усіх відпустять”, про це повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” в середу ввечері начальник прес-служби столичного главку поліції Оксана Блищик.

За її словами, інцидент стався на ґрунті того, що співробітники поліції мали намір повернути відібрані раніше поліцейські щити. Поліцейські деякий час вмовляли активістів добровільно повернути амуніцію, однак останні відмовлялися і висловлювали наміри пройтися з ними по Києву.

Після цього поліцейські змушені були відібрати свої спецзасоби, що і було зроблено.

Начальник ГУ Нацполіції України в м.Києві Андрій Крищенко в ефірі телеканалу “112.Україна” уточнив, що щити та інша захисна амуніція були раніше викрадені у вівторок у співробітників Нацгвардії України, які беруть участь у заходах щодо забезпечення порядку.

“Я не розумію, навіщо в Києві, в мирному європейському місті ходити зі щитами і таким чином провокувати і створювати негативну картинку. На вимоги поліції повернути щити і не порушувати порядок була відмова, і поліція вжила заходів, щоб запобігти провокаціям і вилучила раніше вкрадені в Нацгвардії спеціальні засоби”, – сказав начальник столичного главку поліції.

Читайте також:  Київські волонтери навчають по вихідним цивільних самообороні.

А.Крищенко визнав, що поліція була змушена точково застосувати балончики зі сльозогінним газом, оскільки учасники акції чинили активний опір правоохоронцям. При цьому, за його словами, постраждалих ні з боку поліцейських, ні з боку активістів, немає.

“Складаються адмінматеріали за опір і невиконання законних вимог поліції. Двоє із затриманих вже відпущені”, – сказав А.Крищенко і додав, що затримані перевіряються на причетність до викрадення спецзасобів у рамках відкритого раніше кримінального провадження.

Наразі всіх заатриманих відпустили після складання адмінистративних протоколів.