Сучасні тонометри дозволяють точно виміряти артеріальний тиск (АТ) та пульс, і, в залежності від моделі, мати додаткові функції, наприклад, запам’ятовування результатів вимірювань. Служать вони достатньо довго, і часто спочатку зношуються саме аксесуари для цього обладнання. Вони легко замінюються – в магазинах, де продається медтехніка для дому, представлений широкий вибір комплектуючих, наприклад, за посиланням https://medtehnikalife.com.ua/ua/aksessuari_k_tonometram/. А щоб вибрати сам прилад, необхідно в першу чергу орієнтуватись у їх типах:

  • Механічні. Найчастіше їх використовують у медичних закладах. У конструкцію входить регульована манжета, груша, стетоскоп і манометр. Показники дуже точні, однак не завжди такі моделі зручні для самостійного користування. Накачування манжети повітрям відбувається вручну, як і спуск, а стрілка манометра при розслабленні фіксує дані АТ.
  • Напівавтоматичні. Принцип роботи відрізняється від механічних тим, що спуск повітря і заміри проходять в автоматичному режимі. Пристрій сам виводить показники на екран, і тому цей тип чудово підходить для застосування вдома.
  • Автоматичні. Всі процеси автоматизовані, і користувачу потрібно лише надіти манжету, щоб отримати результати, й вчасно міняти елементи живлення, щоб ці результати були точними. Також випускаються електричні тонометри, які працюють від мережі.

Механічні апарати прості й мають лише необхідний функціонал, а щодо напівавтоматичних та автоматичних – їх характеристики та можливості вказуються в описах кожної з моделей. Механічні тонометри надіваються на передпліччя, а серед напівавтоматичних та автоматичних представлені моделі як для вимірювання на передпліччі, так і на зап’ястя.

Які комплектуючі для приладу зазвичай з часом потребують заміни?

В першу чергу, це манжета тонометра. Коли таке медичне обладнання експлуатується в лікарні чи клініці, де проходять лікування чи яку відвідують багато пацієнтів, манжета зношується ще швидше. Липучки поступово втрачають свої початкові риси та не фіксують манжету, а тканина пошкоджується від тертя і тиску повітря. У механічних та напівавтоматичних моделях після тривалого користування часто потрібно міняти грушу, яка також піддається тиску і матеріал може розтріскуватися. В електричних моделях можуть виникнути проблеми з адаптером, через заломи шнура чи вихід з ладу від перепадів напруги в мережі.

Читайте також:  Покупка смесителя для душа

Як обрати підходящі аксесуари для тонометра?

Оптимально знайти варіант, який створений під певну модель пристрою, від цього ж виробника. Так, перед тим, як купити грушу для тонометрів, потрібно визначити, яка саме вона має бути для конкретного пристрою, і знайти сумісний екземпляр. Часто є сумісність з декількома моделями, і це вказується в характеристиках кожної запчастини. Універсальні аксесуари переважно вибирають тоді, коли вони не поступаються оригінальним комплектуючим за надійністю, спеціалізованих аксесуарів не залишилось у продажі або ж такі деталі просто мають меншу вартість.