Шість основних складських процесів включають прийом, видачу, зберігання, збирання, пакування та доставку. Оптимізація цих шести процесів дозволить вам спростити роботу на складі, знизити витрати та помилки та досягти більш високої норми замовлення.

У цій статті ми обговоримо кожен складський процес, щоб зрозуміти та ефективно оптимізувати вашу діяльність. Після пояснення кожного процесу будуть обговорені загальні рекомендації щодо оптимізації кожного з них, а для вашої зручності будуть пов’язані ресурси поглибленої оптимізації.

Майже все поліпшення якості відбувається завдяки спрощенню дизайну, компонування, процесів та процедур.

1. Прийом

Прийом – перший складський процес і один з найважливіших. Щоб належним чином виконати процес отримання, склад повинен мати можливість перевірити, чи отримав він відповідний товар, у потрібній кількості, у належному стані та в потрібний час. Якщо цього не зробити, це матиме наслідки для всіх наступних операцій.

Прийом також передбачає передачу відповідальності за товар на склад. Це покладає на склад відповідальність за підтримку стану товару до його відвантаження. Правильно отриманий вантаж дозволить вам відфільтрувати пошкоджені товари та уникнути відповідальності за них.

Як оптимізувати:

Метою оптимізації процесу прийому складських приміщень є ефективне і правильне отримання вантажу та уникнення скупчення у приймальних доках. Такі рішення, як електромобільні піддони та транспортери, дозволять швидше та ефективніше розвантажувати вантажі та очищати райони причалів. Крім того, вимірювачі розмірів автоматизують збір ваги та розмірів посилок та піддонів, щоб прискорити обробку прийому та отримати сертифіковані виміри. Нарешті, таке програмне забезпечення, як системи управління працею та планувальники доків, дозволяють правильно розподілити потрібну кількість персоналу, точно передбачаючи майбутні поставки.

2. Видача

Видача -це другий складський процес і являє собою переміщення товарів від приймального причалу до найоптимальнішого складського місця зберігання. Невміщення товарів у найбільш ідеальне місце може погіршити продуктивність роботи складу. Якщо товар прибирається належним чином, він має ряд переваг:

  • Вантаж зберігається швидше та ефективніше
  • Час у дорозі зведено до мінімуму
  • Забезпечується безпека товарів та працівників
  • Максимальне використання складського простору
  • Вантаж легше і швидше знаходити, відстежувати та витягати
Читайте також:  Олександр Кирій (ОПЗЖ) - вбивства, катування, політичні переслідування, афери (ВІДЕО)

Як оптимізувати:

Метою оптимізації передбачуваного процесу є швидке, ефективне та ефективне переміщення товарів для зберігання до їх найбільш оптимального місця. Програмне забезпечення, таке як прорізи та системи управління простором, автоматично призначає оптимальні місця для кожного вантажу, щоб забезпечити спрощений процес роботи та максимальне використання простору. Крім того, передбачувані мобільні програми та пристрої направляють клерків зберігати вантаж у потрібному місці.

3. Зберігання

Зберігання – це складський процес, під час якого товари розміщуються у найбільш підходящому для них місці для зберігання. При правильному виконанні процес зберігання повністю збільшує доступне місце на вашому складі та підвищує ефективність праці.

Як оптимізувати:

Оптимізація процесу зберігання можлива лише за умови правильного відстеження правильних KPI. Наявність програмного забезпечення, яке автоматично розраховує використання вашого сховища та відстежує правильні показники ефективності зберігання, дозволить вам визначити, наскільки ефективним є кожен аспект вашого процесу зберігання. Системи оптимізації прорізів також можуть допомогти вам, допомагаючи у виділенні найкращого місця для зберігання даного вантажу. Нарешті, використання відповідної системи зберігання складських приміщень відповідно до розміру вашого приміщення та асортименту продукції дозволяє максимально збільшити горизонтальні та вертикальні простори, одночасно підвищуючи ефективність роботи складу.

4. Збирання

Відбір – це складський процес, який збирає продукцію на складі для виконання замовлень клієнтів. Оскільки це найдорожчий процес на складі, який становить цілих 55% загальних операційних витрат, оптимізація цього процесу дозволить вам значно скоротити витрати та підвищити ефективність роботи вашого складу. Раціоналізація цього процесу також повинна зосередитися на досягненні більш високої точності, оскільки помилки можуть мати прямий вплив на задоволеність ваших клієнтів.

Як оптимізувати:

Одним із способів оптимізації процесу збирання є впровадження правильних технологій. Такі технології, як мобільні та носимі пристрої, можуть спростити процес збирання, оскільки вони дозволяють службовцям бездротово переглядати списки відбору, отримувати доступ до систем у режимі реального часу та сканувати будь -де на складі. Інші життєздатні варіанти включають проведення аналізу ABC для покращення вашого складу, вибір правильної методології збирання та використання програмного забезпечення для керівництва службовців у правильному виконанні процесу комплектування.

Читайте також:  Анжела Сергієнко - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS

5. Пакування

Пакування – це складський процес, який об’єднує обрані товари в замовленні на продаж і готує їх до відвантаження клієнту. Одним з основних завдань упаковки є забезпечення мінімізації пошкоджень з моменту виходу товарів зі складу. Крім того, упаковка повинна бути достатньо легкою, щоб не збільшувати вагу товару, і достатньо мінімальною для контролю витрат на упаковку.

Як оптимізувати:

Оптимізувати процес упаковки можна за допомогою програмного забезпечення, яке допоможе людям виконувати завдання. За умови, що пакувальна система має всі необхідні дані, такі як розміри та вага, система може автоматично визначати тип та кількість пакувального матеріалу, що дозволить зберегти товар у безпеці та низькі витрати на упаковку.

6. Доставка

Доставка – це остаточний складський процес і початок подорожі товару зі складу до клієнта. Доставка вважається успішною лише в тому випадку, якщо правильне замовлення відсортоване та завантажене, відправлено потрібному клієнту, подорожує правильним способом транспортування та доставляється безпечно та вчасно.

Попередні процеси, такі як замовлення, замовлення, збирання та упаковка, також є життєво важливими для успіху доставки, оскільки вони значно впливають на те, чи виконується замовлення точно та безпечно.

Як оптимізувати:

Для оптимізації процесу доставки критично важливо мати програмні системи для спрощення багатьох завдань. Системи управління працею дозволяють розподілити належну кількість ресурсів для запобігання надмірному або недостатньому розподілу. Наявність мобільного додатка та пристрою для доставки дозволяє вам мати під рукою потрібну інформацію та в режимі реального часу перевіряти відправлення на льоту. А системи завантаження можуть дозволити вам мати посібники, які чітко дають інструкції щодо безпечного та ефективного завантаження вантажу.

Складська промисловість зростає у відповідь на такі події, як зростання електронної комерції, глобалізація та тенденція аутсорсингу складських послуг. Ці серйозні зміни на ринку – це можливості, які чекають на вас, вживши швидких заходів для оптимізації складських процесів. Сподіваємось, ця стаття допомогла вам зрозуміти мету кожного процесу та дала поради щодо оптимізації.

Читайте також:  Прудченко Андрій - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS