Сидяча робота часто призводить до підвищеної втоми, болю в спині, набряків ніг, погіршення постави. Як наслідок, розвиваються різні захворювання опорно-рухового апарату та кровоносної системи. У деяких компаніях практикують підхід, коли співробітники під час здійснення своїх обов’язків стоять або можуть розташуватися на дивані.

Зміст

 • Види офісних крісел
 • Конструкція
 • Заснування
 • Спинка
 • Сидіння
 • Підлокітники
 • Коліщатка
 • Підголівник
 • Матеріал та колір оббивки
 • Додаткові параметри
 • Виробники

Види офісних крісел

Серед таких речей як крісла в офіс, як і серед робітників, є своя ієрархія. Їх ділять такі види.

 • Для керівника – найбільш респектабельна, дорога та функціональна група. Устаткуються “по максимуму”: всілякі регулювання позицій, підголовник, може бути вбудований масажер. Вони наголошують на статусі свого власника. Оббивка найчастіше виготовлена ​​з натуральної шкіри благородних відтінків.
 • Для співробітників – простіше, ніж попередні різновиди, а для декору використовують штучну шкіру або текстиль. Тим часом важливо, щоб виріб мав максимальну кількість налаштувань. Адже ситуація закуповується для всього офісу, а зростання, вага і будова тіла у всіх різне. Щоб сидячий міг підлаштувати меблі під себе і потрібне налаштування.
 • Для відвідувачів – період, який людина проводить у такому стільці, обмежується парою годинника, і мати широкий діапазон налаштувань йому немає необхідності. Для переговорних кімнат та приймальні керівництва використовують дорожчі варіанти з м’яким сидінням, чохлом зі шкіри або її замінника та стильним дизайном. У менш значних приміщеннях – у холі, прийому в працівників – встановлюють прості види з текстильною оббивкою.

Є ще інші типи крісел, наприклад: для дітей, для геймерів. Характеристики перших мають бути аналогічними до крісла для співробітників. Єдине, подібні стільці відрізняються зменшеними габаритами, адаптованими під зростання та вагу дитини.

Геймерські моделі для дому мають найвищий показник адаптивності і можуть підлаштуватися під будь-які побажання власника. Ігромани проводять за екраном добу безперервно, тому в такому кріслі передбачається здатність приймати різні положення, аж до лежачих. Вирізняється і дизайн виробів: часто вони прикрашені яскравими вставками.

Конструкція

Від продуманості конструкції та її здатності підлаштовуватися під особливості кожного індивіда залежать зручність та здоров’я. Розглянемо основні елементи.

Основа

Крісла бувають стаціонарними та пересувними. Як відомо з назви, перший тип передбачає передбачуваного переміщення, тому не обладнується коліщатками. Розрізняють такі основи:

 • “конференц-основа” – стільці на ніжках або рамі;
 • “поворотний подіум” – мають ніжку-стійку і сидіння, що обертається;
 • “стаціонарний п’єдестал” – нагадують пересувні вироби з хрестовиною, але без коліщатків.

Підставою пересувних моделей є хрестовина – довга ніжка з чотирма або п’ятьма променями, до яких прилаштовані коліщатка. Ця деталь може бути виготовлена ​​з металу або пластику. Причому всупереч забобонам об’єкти з якісного пластику анітрохи не поступаються металевим за міцністю та терміном служби.

Все навантаження від ваги, що сидить під час роботи, припадає саме на хрестовину. Загалом будь-яка деталь витримує від 100 до 120 кг. Якщо меблі купуються для повної людини, то є сенс звернути увагу на посилені металеві або склонаповнені поліамідні основи.

Читайте також:  На Львівщині обіцяють напрацювати стратегію розвитку медичних закладів -

При сидінні ноги повинні рівно стояти на підлозі, тому висота крісла повинна регулюватися. У більшості сучасних моделей налаштування здійснюється за допомогою важеля під сидінням та механізму “газліфт”. Він є балоном з інертним газом, який розташовується в основі.

Спинка

Ідеальна спинка – це та, яка повністю повторює всі вигини спини та забезпечує достатню опору. Бажано, щоб у районі попереку було зроблено додатковий вигин чи валик, а з боків проходили невеликі виступи. Це дозволяє максимально розвантажити хребет.

Тут важливо, щоб вигин проходив точно в районі попереку! Тому при покупці крісла не для себе варто знайти меблі з коригуванням висоти спинки.

Спинка повинна мати регулювання положень і в стандартному стані трохи більше 90 градусів. Так спина не сильно втомлюватиметься. А іноді, наприклад, в обід, можна буде перейти в майже горизонтальний стан і з комфортом відпочити.

Для тих, хто пише, малює, загалом, робить щось, схилившись до столу, необхідний негативний кут нахилу , коли спинка нахилена до столу. Це допоможе уникнути перетискання кровотоку та зайвого тиску на внутрішню частину стегна.

Одна з найкорисніших і потрібних функцій – це синхромеханізм , коли сидіння і спинка підлаштовуються під рухи працівника і переміщається вперед і вбік за ним. Це убереже від надмірної напруги.

Ще один обов’язковий параметр: регулювання опору . Вона ділиться на ручну та автоматичну. Спинка повинна легко відхилятися, коли на неї тисне, але при цьому не дуже далеко. Через те, що вага у всіх різна, рівень опору теж повинен відрізнятися і бути індивідуальним для кожного.

Ще одна улюблена багатьма функція – механізм гойдання . Завдяки їй є можливість використовувати робочий стілець як крісло-гойдалку. Міні-розминка добре розслаблює та знімає напругу з хребта.

Сидіння

Форму сидіння краще вибрати округлу з невеликим заглибленням у центрі. Це дозволить зручно розміститися, не сповзати та не порушить кровотік.

Також важливо, щоб сидіння налаштовувалося по глибині . Встановлено, що правильною вважається позиція, коли від краю сидіння до згину колін є простір, рівний ширині долоні (близько 6 див). Якщо воно буде менше, то людина почне сповзати, а якщо більше, то потопати, і щоб утриматися, доведеться напружувати ноги.

За комфорт під час праці відповідає ступінь м’якості . Вирізняють такі різновиди:

 • жорсткі – шар наповнювача в сидку тонкий або відсутній зовсім (це в стільцях для відвідувачів). Довге перебування на таких кріслах задоволенням не назвеш;
  середньої жорсткості мають невеликий шар настилу з поролону або пінополіуретану. Сидіти на них не втомлюючись можна набагато довше;
 • м’які – окрім великої кількості наповнювача, обладнуються пружинним блоком. Переважні для тих, хто довго знаходиться на робочому місці, і це найкращий варіант для сидячої роботи.
Читайте також:  Що таке тонер для принтера? – Все, що вам потрібно знати

Підлокітники

Деякі моделі підлокітників немає. Але на них перебувати можна лише кілька годин: потім втомлюються руки і спина. Виходить, що для трудових обов’язків слід віддати перевагу стільцям із ручками.

Пензель та передпліччя при роботі за комп’ютером в ідеалі лежать на одному рівні, а значить, підлокітник має бути рівним столу по висоті. Звідси висновок, що висота має регулюватися. Інакше руки просто повиснуть у повітрі, а м’язи почнуть підтримувати їх. Це забирає багато сил, з’являється сутулість та знижується працездатність.

Найправильніше буде купити стіл і крісло одночасно.

Потрібно вибирати широкі підлокітники, що обтягнуті шкірою, з можливістю відрегулювати нахил.

Коліщатка

Для різних підлогових покриттів існують різні колеса:

 • для твердої підлоги використовуються колеса з м’якими повстяними насадками або прогумовані, щоб не пошкодити поверхню;
 • для килимових покриттів, навпаки, підійдуть пластикові елементи, які краще ковзають.

У продажу можна знайти спеціальні килимки, які захищають підлогу від подряпин та пошкоджень коліщатками.

Обов’язково перевірте міцність кріплення коліс до опори та те, як вони їздять по підлозі.

Тим, кому не подобається, що крісло вільно переміщається, доцільно придбати вироби із фіксатором коліс в одному положенні.

Підголівник

Наявність підголівника зовсім не обов’язкова, і ось чому: щоб він виконував заявлене завдання (розслабляв шию), потрібно підганяти положення точно під фігуру, що сидить, і анатомія не повинна бути порушена. Таке можливе при покупці крісла для себе, а ось при обладнанні цілого офісу навряд чи.

Якщо вже вирішено забезпечити своїх співробітників максимально зручними варіантами, варто вибирати дорогі моделі з висотою, що коректується, і положенням підголівника.

Майже завжди підголівник присутній у меблів для керівника, оскільки збільшені габарити дозволяють зайвий раз підкреслити статус начальника та надають солідності обстановці.

Матеріал та колір оббивки

Матеріал, з якого виконана оббивка, визначає зовнішній вигляд та створює гармонійну атмосферу в офісі. Трапляються різні варіанти оббивок.

 • Натуральна шкіра – використовується для елітних предметів, оскільки коштуватиме чималу суму. При цьому в практичному плані не вдалий вибір: шкіра погано вентилюється, тому на ній влітку спекотно, і таку обшивку легко подряпати. Також подібні вироби потрібно берегти від прямих сонячних променів, ставити далеко від опалювальних приладів та ретельно доглядати. Загалом дорого і красиво, але непрактично.
 • Штучна шкіра – обійдеться дешевше за натуральний аналог, але має ті ж недоліки: на ній жарко сидіти, легко пошкодити.
 • Текстиль – приємніший до тіла, дозволяє йому “дихати”. Однак вбирає запахи і легко мажеться, а випрати обшивку не вийде. Вивести плями неможливо, і матеріал втрачає привабливість. Зате це бюджетні моделі, але врахуйте, що тканину варто взяти зносостійку. Цей показник визначається за методом Мартіндейла (тест на стирання) та для офісного крісла має бути не менше 80 000 циклів.
 • Сітка – найбільш зручна у спекотний період, оскільки сидіння відмінно вентилюється. Вона добре пружинить та забезпечує підтримку спини. Але, як і тканина, мажеться.
Читайте також:  Зверев Виктор Александрович - рейдерские атаки на аграрные предприятия, дорогие машины, элитная земля, биткоины

Підбирати забарвлення потрібно виходячи з концепції компанії та інтер’єру приміщення. Для серйозних фінансових компаній чи державних установ підійдуть лаконічні чорний, сірий, коричневий колір. Суворо виглядають і світлі відтінки, але вони досить непрактичні, так що їх встановлюють не так часто.

У маркетингових, туристичних чи дитячих організаціях цілком доречне використання яскравої оббивки, яка задасть тон усьому приміщенню.

Додаткові параметри

Ми розібрали всі основні характеристики, але є ще кілька критеріїв, на які варто звернути увагу.

 • Розміри – особливо актуально врахувати довжину, висоту, ширину та глибину крісла за умов обмеженого простору. Стільці для відвідувачів і співробітників зазвичай відрізняються компактністю, у той час як меблі керівника досить масивні, що підкреслює статус сидячого.
 • Сертифікати якості – вимагайте документи, щоб бути впевненим, що перед вами якісний, нетоксичний та оригінальний товар.
 • Гарантія – кожен виробник, що поважає себе, дає гарантію на свій товар. Якщо вона менша за 5 років, то це привід задуматися, чи варто довіряти цьому бренду.
 • Додаткові аксесуари – в комплекті з деякими моделями поставляються певні деталі: запасні підлокітники та килимки для підлоги.

Висновок

Купівля зручного офісного крісла собі – та ще завдання. Адже доведеться знайти свою ідеальну модель серед величезної кількості пропозицій. Але ще складніше підібрати стілець, коли невідомо, хто саме на ньому сидітиме. Тому якщо вам дістався обов’язок вибрати обстановку для цілого офісу, то постарайтеся знайти максимально адаптивні меблі.