Прокуратура Нідерландів гарантує захист безпосереднім виконавцям злочину проти МН17 та всім можливим свідкам.

Захист за програмою свідків є одним з найдієвіших засобів викриття резонансних злочинів. А охочих проміняти “каторжну” та депресивну Росію на вільну, веселу та багату Голландію може виявитись чимало в збройних силах РФ.

У своєму інтерв’ю для видання “Nieuwsuur” Фред Вестербеке заявив, що всі, хто були очевидцями злочину, вчиненого російськими військовими щодо пасажирів рейсу MH17 малазійських авіаліній, будуть захищатися відповідно до програм захисту свідків, а також отримають деякі інші гарантії. Про це повідомляє replyua.net.

Він заявив, що мова йде не тільки про тих, хто безпосередньо виконав наказ про запуск ракети з установки “Бук”, і інших підозрюваних, а й про всіх інших свідків, у тому числі – мирних жителів Донбасу. Нідерландський чиновник додав, що, на його думку, в Україні можуть бути люди, які мають безпосередній стосунок до того, що трапилося, у яких є важливі причини звернутися до слідства, зокрема – жалю про те, що сталося.

Прокурор Нідерландів Фред Вестербеке

За його словами, ключові свідки завжди можуть розраховувати на певні гарантії, пом’якшення покарання для інших причетних до злочину осіб буде залежати від ступеня їх провини. “Незалежно від ролі, яку зіграла людина в цьому злочині і ступінь її вини, якщо її свідчення зіграють вирішальну роль для слідства, і вона буде співпрацювати зі слідством, їй буде наданий захист за програмою захисту свідків та інші серйозні гарантії”, – повідомив Вестербеке .