Учасникам АТО дають землю зі скандалом.

У Київській області, де найдорожча земля в Україні, назріває скандал з виділенням землі воїнам АТО, у яких першочергове право її отримання. Самі АТОшнікі стверджують, що отримують відмову за відмовою, у той час як прокурорам і родичам «потрібних» людей її виділяють безперешкодно. Обласне начальство відмовилося давати коментарі.

Землю – потрібним людям

Як розповів голова громадської організації воїнів – учасників АТО Києво-Святошинського району Сергій Зінченко, який живе в Тарасівці, місцева влада, незважаючи на всі потрібні документи, відмовляють АТОшнікам під будь-яким приводом, а потім земля «раптово» виявляється в «потрібних» людей. За його словами, в Тарасівці з населенням в 5000 чоловік, зареєстровані або просто проживають аж 35 АТОшніков, які служили у ЗСУ або в СБУ.

«Ми ще в 2014 році знайшли близько 3,5 га землі, яка хоч і не входить в межі Тарасівки, але належить селу. Ми зібрали необхідний пакет документів на всіх 35 осіб, щоб отримати ділянки під садівництво. Місяць їх розглядали всі, кому належить, а потім ми отримали відмову з аргументацією, що це лісовий фонд », – говорить Зінченко.

«Глава управління Держземагентства у Києво-Святошинському районі Олег Левченко мені особисто говорив, що не підпише ці землі ніколи і нікому, бо це зелені насадження. Він мотивував, що це кримінальний злочин і кримінал. А ще через місяць ми дізналися, що на цій землі, на яку ми подавали заявку, вже є п’ять кадастрових номерів – два в держвласності і три у приватній », – продовжує Зінченко.

За його словами, у четвер, 4 лютого, всіх місцевих чиновників запросили на засідання організації воїнів для надання пояснень. До речи, вартість землі в районі Тарасівки, як можна судити за пропозиціями на сайті безкоштовних оголошень, доходить до $ 1,4 тис. За сотку, а навколо – стародавні соснові ліси і озера.

Читайте також:  На Донбасі стало тихіше, жоден воїн АТО не постраждав

Пропонують ділянки на звалищі

В інших місцях резервні землі несподівано опиняються у прокурорів. Про це нам розповів член ініціативної групи постраждалих на Майдані, поранений 18 лютого на Інститутській Олександр Жамойдо, який опікується воїнами АТО.

«У місті Вишневому в 2014 році (коли на сході вже велася АТО. – Авт.) Цілий гектар землі був виділений прокуратурі чи то району, чи то області. Ця земля призначена під висотне будівництво. І акт був оформлений в 2014 році, вже після Майдану », – говорить Жамойдо.

Боєць полку «Київ», де служать жителі Києва та області, Ігор Савчук каже «Вістям», що АТОшнікам пропонують непридатні землі, причому за тридев’ять земель.

«У грудня 2015 року я звернувся до управління земельних ресурсів Київської області і отримав роздруківку місць, де можна отримати землю. На карті можна побачити, що ділянки знаходяться в 60-120 км від Києва в голому полі, або в «болоті», або на якомусь звалищі. А хороші землі під Києвом роздають аж ніяк не АТОшнікам, а «потрібним» людям. Хоча резерв землі є і набагато ближче. У Петропавлівської і Софіївській Борщагівці – 120 га, в Боярці – 24 га, в Петровському – 15 га», – говорить Савчук. До слова, у Софіївській Борщагівці сотка землі коштує майже $ 4,5 тисячі.

Ярослав Бондаренко з полку «Київ» отримав-таки землю в Гостомелі, але вже має намір її віддати.

«Це просто приниження для нас. Я отримав у голому полі шматок землі, без комунікацій і доріг. А купа ментів і СБУшників, які набігом були в зоні АТО, ні в чому не брали участь, але отримали статус учасника або УБС, отримали землю в Конча-Заспі », – говорить Бондаренко.

Читайте також:  Началась сборка первой пусковой установки украинской баллистической ракеты “Гром-2”

Цікаво, що представники Київської облдержадміністрації, де «Вести» футболили від начальника до начальника, в підсумку взагалі в грубій формі відмовилися коментувати ситуацію. «Нехай вам відповідає той, хто вам заплатив», – ось так відповів нам заступник голови ОДА Андрій Янченко.
У Биківні – для сімей загиблих

Останнім часом скандал не вщухає й з приводу виділення землі АТОшнікам в київському мікрорайоні Биківня. Однак, як з’ясували «Вести», в списки потрапили сім’ї реальних воїнів, загиблих під час бойових дій.

«У Києві та околицях вільної землі під забудову майже немає, – каже нам член комітету Верховної Ради з питань соцполітики Наталія Веселова («Самопоміч»). – Ділянка в Биківні виділялася прозоро, із залученням громадськості, організацій учасників АТО. Було прийнято рішення в першу чергу забезпечити житлом родини загиблих. Мова йде про 92 сімей. Що стосується інших категорій, то навіть бійці з важкими пораненнями поки претендувати на отримання землі під забудову не можуть».

Витрати на безкоштовну ділянку

Але просто безкоштовної земля для АТОшніков та їх сімей не виходить. Оформлення тільки первинних документів, як нам розповіли в «Юридичної сотні», зазвичай обходиться в 2000 грн.

«Є, звичайно, практика, коли приватна організація приймає рішення, наприклад, сім’ям загиблих зробити безкоштовно проектну документацію. Або учасникам бойових дій – знижку, припустимо, 1000 грн, інвалідам – 800 грн. Але це рідкість», – розповіла нам Леся Василенко з «Юридичної сотні».

Володимир Ніколаєв
vesti-ukr.com