В першій частині матеріалу ми писали про деяки події в житті “святого отця”, про розкрадання та махінації, зв’язок з комуністами та регіоналами, проросійськи погляди.
Тепер мі підіб’ємо підсумок, та складемо дос’є на проросійського та антиукраїнського діяча, що має достатньо великий вплив на вірян московського патріархату.

Отже, митрополит Вишгородський і Чорнобильського Павел (Лебідь)

Постійний член священного синоду,
намісник Києво-Печерської Лаври,
вікарій Київської митрополії

Петро Дмитрович Лебідь, 19.04.1961 року народження, уродженець с.Борбин Млинівського району Рівненської області, зареєстрований та фактично проживає у м.Києві, вул.І.Мазепи, 25, корп.42 (Києво-Печерська Лавра). У фактичній власності перебувають автомобілі Mercedes S550, Mercedes GL 550, Lexus LX 570, Шевроле «Еxplorer» (всі мають однакові державні номерні знаки: АА 0004, відрізняючись лише серіями (АА, МВ та ін.)).

Користується телефонами: 050-310-65-10, 050-310-85-57, 067-311-85-57.
Тезоіменитство – 12 липня
Хіротонія – 19.04.1997р.

– Після закінчення школи здобув освіту в Луцькому торговому технікумі. Після служби в армії у 1984 році вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив 1988 року. 24 травня 1987 року був рукопокладений у сан диякона, а 7 січня 1988 року – у сан пресвітера. 1988 року став настоятелем Успенського храму села Низкиничі Іваничівського району Волинської області. 1989 року чернечий постриг. 1992 року – возведений у сан архімандрита, а 30 березня 1994 року призначений намісником Успенської Києво-Печерської Лаври. 1996 року закінчив Київську духовну академію. 19 квітня 1997 року – архімандрит Павел був хіротонісаний у єпископа Вишгородського та призначений вікарієм Київської митрополії, очолив комісію у справах монастирів УПЦ. 9 липня 2003 року возведений в сан архієпископа, а 1 травня 2011 року – в сан митрополита.

– Має широке коло зв’язків серед високопосадовців місцевих та центральних органів влади, особисто знайомий та має можливість прямого спілкування з колишнім Прем’єр-Міністром України М.Азаровим.

Читайте також:  Як використовують пластикові кришки, що збирають на протези для бійців АТО

У 90-х роках минулого століття підтримував тісні контакти з лідерами організованих злочинних угрупувань (брати Совлохови та ін.).

Для залагодження проблемних питань неодноразово використовував свої зв’язки з колишнім Генеральним прокурором України В.Пшонкою, іншими співробітниками прокуратури, зокрема М.Зубрицьким.

Перебуває у дружніх стосунках з власником фінансово-промислової групи «Смарт-холдинг» В.Новинським, який неодноразово сприяв йому у залагодження конфліктів з керівництвом УПЦ. Зокрема, у квітні 2013 року В.Новинський надав 150 тис. євро особисто митрополиту Володимиру, перерахував 200 тис. грн. на будівництво Кафедрального собору в м.Києві, а також профінансував створення православного телеканалу «Образ» в замін на поновлення митрополита Павла на посаді настоятеля Храму Преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерської Лаври.

– Рівень доходів високий. Йому повністю підконтрольне господарство Києво-Печерського монастиря (с.Вороньков Бориспільського району), яке налічує понад 500 одиниць поголів’я рогатого скота (продукція здається до Яготинського молокозаводу, Галактіону та м’ясокомбінатів) та ін.

Йому також підконтрольне ТОВ «Фонд реконструкції Києво-Печерської Лаври» (м.Київ, вул.Вишгородська, 22).

За наявними даними, митрополит Павел був причетний до розтрати бюджетних коштів в наслідок діяльності ТОВ «Троїцька артель» (директор Борисов Корнілій Борисович), яке здійснювало будівельні та реставраційні роботи у Києво-Печерській Лаврі (щорічно з бюджету виділялось близько 20 млн. грн.). У 2011 році стосовно К.Борисова було порушено кримінальну справу за розтрату бюджетних коштів у сумі близько 30 млн. грн.

– Самовпевнений, корисливий, схильний до інтриганства, інколи зловживає спиртними напоями, за непідтвердженими даними має гомосексуальні схильності.

– Симпатизує та підтримує контакти з функціонерами «Опозиційного блоку» як місцевого, так і центрального рівня.

– Дотримується проросійських поглядів на функціонування УПЦ, а саме недоцільності отримання статусу автокефалії. Завдяки цьому підтримує дружні стосунки з багатьма російськими ієрархами та духовенством.

Читайте також:  “Богдан” відвантажив Збройним силам 200 вантажівок у 2018 році

У разі прийняття рішення про висунення своєї кандидатури на посаду предстоятеля, він може не набрати необхідної кількості голосів у зв’язку з негативним ставленням до себе з боку більшості ієрархів УПЦ.