Тепер аптечка українського військовослужбовця не відрізняється від аптечки військовослужбовця НАТО. Українська армія поступово переходить на міжнародні військові стандарти.

Головний компонент аптечки — засоби для зупинки кровотечі. В старому стандарті радянських часів це був гумовий джгут Есмарха, який використовувався з часів Другої світової війни. Але накладати його важко, це займає багато часу, він рветься, мерзне, пересихає тощо.
США довели, що найкращій метод для зупинки кровотечі з кінцівок — це джгут турнікет. Він також є механічним засобом для зупинки кровотечі, але він швидкий в накладанні, стійкий до фізичних впливів, різних температурних впливів. І тиск, який він тримає, забезпечується довгий період. Його можна накласти однією рукою самому. І в аптечці їх два штуки.

В сучасну аптечку також входить пакет перев’язувальний індивідуальний, стерильний з еластичним компресійним компонентом і захисною вологостійкою оболонкою. Він забезпечує перев’язку ран, адже не всі рани кінцівок потребують накладання, і компресійний компонент, який входить в цей пакет створює тиск на рану, і кровотеча з магістральних судин припиняється.

Далі — бинт марлевий стерильний, засіб для зупинки кровотечі хімічний — бинт кровоспинний тампонувальний з гемостатичним засобом. Це матеріал, який при тампонуванні рани зупиняє кровотечі з немагістральних судин, який має хімічний засіб, що припиняє кровотечу з судин невеликого калібру.

Оклюзійна торакальна наліпка — це засіб при пораненні грудної клітки. В старій аптечці була оболонка перев’язувального пакету, яка не була ефективною, тому що вона погано фіксувалася на тілі.

Лейкопластир гіпоалергенний на нетканій основі — він швидко і легко накладається та відривається, не липне до рукавичок і одягу.

Термоковдра — для порятунку життя пацієнта, вона не допускає випромінювання тепла тіла і тепло утримується в тілі.

Читайте також:  «Укроборонпром» показав відео вогневих випробуваннь «Фантому» під час крижаного дощу.

Назофарингіальна трубка відповідного розміру — це пристрій для звільнення верхніх дихальних шляхів при втраті свідомості, щоб пацієнт не помер від порушення прохідності дихальних шляхів, коли він знаходиться в несвідомості.

Маркер водостійкий для нанесення інформації синього кольору. Цей колір не зустрічається в природі і не зможе змішатися з кольором крові, землі або трави.