На Рівненщині військові ремонтники відновлюють артилерійське озброєння на базі автомобілів українського виробництва.

На базі однієї з військових частин Озброєння Збройних Сил України завершено роботи з відновлення першої одиниці реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» на базі автомобілю КрАЗ. На відміну від озброєння, яке ще за радянських часів встановлювалося на автомобіль Урал, даний зразок в рази ефективніший, адже має кращі ходові якості та легший в експлуатації.

Роботи над першим зразком озброєння за участю спеціалістів ремонтного цеху гусеничних машин, багатовісних автомобілів та спеціальних шасі тривали понад місяць. За цей час було якісно відновлено коробку передач, ходову частину автомобіля, а на БМ-21 було продефектовано спеціальну частину та під’єднано її до інших складових установки.

Як зазначив заступник начальника арсеналу озброєння по роботі з особовим складом підполковник Ігор Красовський, в найближчий час для потреб вітчизняного війська тут планується відновити ще близько десятка одиниць такого озброєння. Наразі роботи розпочато над наступною установкою.

— Щоразу після завершення відновлення, озброєння передають до військових частин, де бойові машини перевіряють на полігоні на влучність випускаючи по умовним цілям щонайменше половину боєкомплекту. Важливо, що під час тестування зразків озброєння щоразу присутні наші ремонтники, які за умов виявлених несправностей спроможні усунути їх на місці, — наголошує старший офіцер.14457269_357172094618170_2509015510003168063_n

Окрім цього, фахівцями-ремонтниками протягом цього місяця відновлено самохідну артилерійську установку 2С-23 «Нона», яка створена на базі бронетранспортера БТР-80, декілька зразків танків Т-64 та бойових машин піхоти БМП.

Офіцер прес-служби Міністерства оборони України в Рівненській області підполковник Віктор ШУБЕЦ.